کدخبر: ۱۰۸۸۰۱ لینک کوتاه

پیش بینی ۵۵ دلاری برای نفت برنت

کن هاسگاوا مدیر فروش بازار توکیو گفت، هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش تولید اوپک وجود ندارد. در اوایل سال آینده، قیمت نفت برنت می‌تواند تا ۵۵ دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا تا ۵۰ دلار درهر بشکه کاهش یابد.

به گزارش اقتصاد نیوز، با ادامه نگرانی‌ها در مورد عرضه بیش از حد نفت در بازار که نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت لیبی را خنثی کرده است، قیمت نفت برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت و قیمت این کالای اساسی در اطراف کمترین رقم در بیش از 5 سال اخیر در حال نوسان است.
پیش‌بینی هفته گذشته افزایش 900 هزار بشکه‌ای ذخایر نفتی آمریکا از دیگر عوامل کاهش قیمت نفت عنوان شده است.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 27 سنت کاهش 57.61 دلار در هر بشکه فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته به 57.37 دلار رسیده بود که کمترین رقم از می 2009 به شمار می‌رود.
قیمت نفت خام آمریکا نیز 31 سنت کاهش یافت و به 53.30 دلار در هر بشکه رسید. این نوع نفت  روز گذشته 1.12 دلار کاهش یافت و به 52.90 دلار در هر بشکه رسید.
کن هاسگاوا مدیر فروش بازار توکیو گفت، هیچ نشانه‌ای مبنی بر کاهش تولید اوپک وجود ندارد. در اوایل سال آینده، قیمت نفت برنت می‌تواند تا 55 دلار در هر بشکه و نفت خام آمریکا تا 50 دلار درهر بشکه کاهش یابد.
قیمت نفت برنت روز گذشته تا مرز 60 دلار در هر بشکه افزایش یافته بود که به این ترتیب امروز نسبت به بالاترین قیمت دیروز 2.34 دلار کاهش یافته است.
منبع: فارس