کدخبر: ۱۱۰۷۰۶ لینک کوتاه

در آخرین معاملات روز گذشته

قیمت طلا و ارز بدون تغییر ماند

قیمت طلا که در روز گذشته بر مدار نزولی حرکت می کرد در آخرین معاملات خود این روند را در حالی که اونس جهانی تقویت شد، حفظ کرد.

به گزارش «اقتصاد نیوز»، در پایان معاملات روز گذشته قیمت طلا و سکه تغییر چندانی نکرد و همان روند کاهشی را حفظ کرد این درحالی بود که قیمت هر اونس طلای جهانی در روز گذشته کمی تقویت شد. اگرچه با آغاز معاملات امروز قیمت اونس هم کاهش یافت.

براین اساس قیمت هر اونس طلا که در ساعات پایانی روز گذشته روند افزایشی به خود گرفته بود در ساعت ۱۰ صبح روزجاری (سه‌شنبه) با کاهش ۲ دلار و ۵۰ سنتی به ارزش ۱۲۷۷ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

با وجود آن‌ که اونس جهانی در روز گذشته روند افزایشی داشت اما قیمت طلا و سکه در بازار تهران نسبت به روز قبل تغییر چندانی نداشت اما این کاهش قیمت نتوانست قیمت یخ زده چند روزه سکه یک گرمی را تغییر دهد.

قیمت انواع سکه در حالی اعلام شده است که ارزش واقعی آن‌ها با توجه به وزن، ارزش اونس جهانی و قیمت دلار بیشتر از نرخ قابل معامله است اما در این میان سکه یک گرمی جزء استثنا‌ها قرار می‌گیرد، زیرا قیمت معامله شده این سکه ۱۷۲ هزار تومان و ارزش واقعی آن ۱۲۸هزار ۶۶۵ تومان است.

در سوی دیگر بازار ارز‌های پرمصرف همچون دلارآمریکا، یورو و پوند انگلیس روند کاهش و درهم امارات روند ثبات را برای خود انتخاب کرده‌اند.

​ 

جدول نرخ طلا و ارز در آخرين معاملات روز گذشته

نوع طلا و سكه

قيمت

اونس جهاني

1280 دلار و 20 سنت

طلاي 18 عيار

103 هزار و 785 تومان

مثقال طلا

450 هزار تومان

سكه بهار آزادي

1ميليون و 18 هزار تومان

سكه امامي

1ميليون و 24 هزار تومان

نيم سكه

513 هزار تومان

ربع سكه

267 هزار تومان

سكه يك گرمي

172 هزار تومان

 

 

نوع ارز

قيمت فروش

قيمت خريد

دلارآمريكا

3459

3450

يورو

3952

3940

پوند انگليس

5280

5245

درهم امارات

948

942