کدخبر: ۱۱۱۸۰۲ لینک کوتاه

با توافق ۴ ماهه وزرای اتحادیه اروپا و مقامات یونان

طلا در بازارهای جهانی ارزان شد

بعد از آنکه اعلام شد وزرای اتحادیه اروپا و مقامات یونان به توافقی ۴ ماهه برای ادامه کمک‌های مالی به یونان رسیده اند قیمت طلا در بازار جهانی در روز جمعه کاهش پیدا کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، بعد از آنکه اعلام شد وزرای اتحادیه اروپا و مقامات یونان به توافقی 4 ماهه برای ادامه کمک‌های مالی به یونان رسیده اند قیمت طلا در بازار جهانی در روز جمعه کاهش پیدا کرد.
بعد از این توافق خطر جدی خروج یونان از اتحادیه اروپا و تضعیف نظام یورو کاهش پیدا کرد و ارزش یورو نیز نقویت شد. همچنین این توافق فرصت زمان مناسبی برای دولت یونان برای کشیدن نفس راحت و آماده شدن برای مذاکرات بلند‌مدت فراهم کرد.
بعد از توافق امیدهای سرمایه گذاران برای رشد اقتصادی اتحادیه اروپا و رفع بحران از ناحیه تقویت شده است و همین امر می تواند منجر به کاهش قیمت طلا در بازار های جهانی شود. بعد از اعلام این توافق قیمت طلا برای تحویل فوری در روز جمعه با 0.41 درصد کاهش 1201 دلار و 94 در هر اونس معامله شد که نمایانگر کاهش 1.6 درصدی قیمت طلا طی هفته گذشته است. با کاهش قیمت طلا طی هفته گذشته روند کاهشی قیمت طلا برای ششمین هفته متوالی است که ادامه پیدا می‌کند.
قیمت طلا در بازار آمریکا نیز برای تحویل در ماه آوریل نیز با 0.22 درصد کاهش 1204 دلار و 90 سنت در هر اونس معامله شد.