کدخبر: ۱۳۲۷۶۰ لینک کوتاه

قیمت طلا ثابت ماند

در حالی که سرمایه گذاران در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا از انجام خریدهای عمده خودداری کردند، قیمت طلا امروز ثابت ماند.

به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا و احتمال افزایش نرخ بهره در هفته آینده از انجام خریدهای عمده خودداری کردند، قیمت طلا امروز ثابت ماند و حتی کاهش ارزش دلار نیز نتوانست موجب تقویت قیمت طلا شود.

در حالی که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا برای اولین بار در حدود یک دهه گذشته نرخ بهره را در هفته آینده افزایش دهد، سرمایه گذاران در بازار طلا محتاطانه عمل می کنند.

افزایش نرخ بهره احتمالا موجب کاهش تقاضا برای طلا خواهد شد. فلز زرد امسال 9 درصد کاهش قیمت داشته و در مسیر ثبت سومین سال کاهشی متوالی خود قرار دارد.

موسسه ای ان زد روز پنجشنبه در یادداشتی با اشاره به نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا نوشت: «نوسانات قیمت طلا همچنان محدود است، زیرا سرمایه گذاران یا در حاشیه بازار هستند یا مواضع خود را برای افزایش نرخ بهره در هفته آینده تنظیم کرده اند.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش 0.1 درصدی در جلسه قبلی، امروز بدون تغییر در رقم 1073 دلار و 58 سنت باقی ماند.
فلز زرد هفته گذشته به رقم 1045 دلار و 85 سنت رسید که پایین ترین رقم از فوریه 2010 تاکنون بود، اما از آن زمان تاکنون به دلیل پیش خریدهای صورت گرفته تقویت شده است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز گفت، تصویر فنی بازار طلا در حدود رقم 1064 تا 1084 دلار است، اما واکنش ان به سمت کاهش است.
به رغم افزایش 1.1 درصدی شاخص دلار در روز چهارشنبه و رسیدن به پایین ترین رقم در یک ماه اخیر، طلا نتوانست از این فرصت برای افزایش های طولانی استفاده کند.

کاهش ارزش دلار موجب می شود طلا برای دارندگان سایر ارزها ارزان تر شود و معمولا قیمت طلا را بالا می برد، اما انتظار افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب شده که قیمت طلا چندان افزایش نیابد.

منبع: تسنیم