کدخبر: ۱۴۳۱۴۱ لینک کوتاه

پوند به روند صعودی سه‌هفته‌ای خود خاتمه داد

در حالی که بسیاری معتقدند واحد پولی بریتانیا بدترین عملکرد را در میان کشورهای توسعه‌یافته در سال ۲۰۱۶ داشته است، آمار اقتصادی و بیانیه‌ نشست سیاست‌گذاری بانک مرکزی انگلستان در هفته آینده نشان خواهد داد که این ادعا تا چه حد درست است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، در پی کاهش نگرانی‌ها در خصوص رای بریتانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا، پوند در سه هفته اخیر در برابر دلار تقویت شده است.

 با توجه به اینکه صنایع خدمات، ساخت‌وساز و تولید همگی ضعیف‌تر از انتنظار اقتصاددانان عمل کردند، استرلینگ همچنین دومین هفته متوالی تضعیف خود در برابر یورو را نیز تجربه کرد تا اوراق قرضه دولتی بریتانیا بیشترین رشد هفتگی خود را در چهار ماه اخیر تجربه کنند.

در حالی که عدم قطعیت در خصوص برگزیت به اقتصاد بریتانیا به شدت ضربه زده است، پوند همچنان تحت فشار قرار دارد. بانک مرکزی انگلستان و دولت از جمله نهادهایی هستند که هشدار دادند نتیجه همه‌پرسی در ماه آینده روی اعتماد و سرمایه‌گذاری‌ها تاثیرگذار خواهد بود.
تولید صنعتی 
کمیته سیاست پولی در 12 می بیانیه رسمی خود را اعلام خواهد کرد و این در حالی است که آمار اقتصادی نشان می‌دهد که تولیدات صنعتی و کارخانه‌ها نسبت به سال گذشته کاهش داشته‌اند. نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان نشان می‌دهد که مقامات پولی بریتانیا نرخ بهره کلیدی را در نرخ پایین 0.5 درصدی ثابت نگه خواهند داشت.

هر پوند در این هفته با افتی 1.2 درصدی 1.4438 دلار معامله شد که بیشترین افت از 25 مارس بوده است. استرلینگ در برابر یورو نیز 0.9 درصد افت ارزش داشته است.