کدخبر: ۱۲۰۳۲۵ لینک کوتاه

کپیتال اکونومیست خطاب به سرمایه‌گذاران:

نباید خطر خروج یونان از یورو را دست کم گرفت

تحلیل‌گران موسسه مالی کپیتال اکونومیست اعلام کرده‌اند، سرمایه‌گذاران نباید اثر خروج یونان از یورو را در بازارهای مالی دنیا دست‌کم بگیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازکیتکو، تحلیل‌گران موسسه مالی کپیتال اکونومیست اعلام کرده‌اند، سرمایه‌گذاران نباید اثر خروج یونان از یورو را در بازارهای مالی دنیا دست‌کم بگیرند.

آنها اشاره کردند در پی افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی بر دست‌نیافتن یونان و طلبکارنش به توافقی در مورد نحوه بازپرداخت بدهی‌های این کشور این موضوع تاکنون تاثیر خاصی بر قیمت طلا به عنوان دارایی امن نداشته است اما آنها اعلام کرده‌‌اند: با این حال ما فکر می‌کنیم ادامه شرایط موجود منجر به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی شود.

کپیتال اکونومیست اعلام کرده است اگر چه خروج یونان به تنهایی تاثیر خاصی بر بازارجهانی ندارد اما نبود اطمینان به وجود آمده در دیگر نقاط منطقه یورو قیمت طلا را بسیار بیشتر از آنچه انتظار می‌رود افزایش خواهد داد.

آنها می‌گویند، بازده اوراق قرضه دولتی پرتغال شروع به افزایش کرده و از کمترین میزان خود فاصله گرفته است، این موضوعات می‌تواند نشانه‌هایی از افزایش ترس و عدم اطمینان در بازارهای مالی اروپا داشته باشد.