کدخبر: ۱۲۰۵۶۲ لینک کوتاه

ارزانی مرغ و گوشت و کسادی بازار دولتی‌ها

معاون شرکت پشتیبانی امور دام گفت: به دلیل پایین بودن قیمت گوشت و مرغ در ماه رمضان، استقبال چندانی از مرغ و گوشت منجمد دولتی نشده است.

عباس والوزی اظهار کرد: قبل از آغاز ماه رمضان حدود 33 هزار تن گوشت قرمز و گوشت مرغ منجمد دولتی به استان‌های کشور ارسال شد که البته در هر استان ذخایر قابل توجهی نیز از این محصولات وجود داشت اما به دلیل پایین بودن قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ در بازار ماه رمضان، مردم استقبال چندانی از مرغ و گوشت منجمد دولتی نداشتند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت عرضه گوشت قرمز منجمد دولتی (ران، سردست و گردن) کیلویی 21 هزار تومان است و هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد دولتی نیز در بازار ماه رمضان 5100 تومان عرضه می‌شود.

معاون بازرگانی شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ تازه در بازار به گونه‌ای است که از عرضه دولتی این محصولات چندان استقبالی نشده است، چرا که گوشت قرمز کیلویی 25 هزار تومان و گوشت مرغ تازه نیز در بازار کیلویی پنج هزار و 500 تا حدود شش هزار تومان است.

والوزی اظهار کرد: به دلیل پایین بودن قیمت گوشت مرغ گرم در بازار شرکت پشتیبانی امور دام همچنان خرید این محصول را از مرغداران به قیمت شش هزار و 500 تا هفت هزار تومان ادامه داده و تاکنون حدود 35 هزار تن گوشت مرغ از تولیدکنندگان خریداری کرده است.

منبع: ایسنا