کدخبر: ۱۲۹۳۴۵ لینک کوتاه

مرغ ۱۰۰۰ تومان ارزان شد

رئیس انجمن پرورش مرغ گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ در یک هفته گذشته هزار تومان کاهش یافته است، گفت: گوشت مرغ پنج هزار و ۶۰۰ تا پنج هزار و ۸۰۰ و قیمت این محصول در عمده فروشی‌ها حدود ۵هزار و ۵۰۰ تومان است.

محمد یوسفی، با اعلام این خبر، اظهار کرد: قیمت مرغ در یک هفته گذشته با ورود محرم حدود هزار تومان در هر کیلوگرم کاهش یافته است.

وی افزود: قیمت حال حاضر هر کیلوگرم مرغ زنده چهار هزار تومان، گوشت مرغ پنج هزار و 600 تا پنج هزار و 800 و قیمت این محصول در عمده فروشی‌ها حدود پنج هزار و 500 تومان است.

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به دلایل کاهش قیمت این محصول در بازار مصرف، ادامه داد: به هر حال تولید مرغ در کشور بالا است و با توجه به اینکه عمده پخش نذری‌های تهیه شده با گوشت گوسفندی بوده، تقاضا برای خرید این محصول در مقایسه با گوشت گوسفندی کمتر است.

یوسفی با اشاره به اینکه در این مدت گوشت منجمد نیز توزیع شده است، گفت: تقاضا برای خرید مرغ منجمد زیاد نیست و عمده دلیل کاهش قیمت گوشت مرغ در بازار همان تولید زیاد است.

بنا بر این گزارش قیمت روز هر کیلوگرم بوقلمون کامل در میادین میوه و تره‌بار هشت هزار و 900 تومان است در حالی که قیمت این محصول در یک هفته قبل 9هزار و 400 تومان بود.

منبع:تسنیم