کدخبر: ۱۳۴۸۶۳ لینک کوتاه

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: گرانی فاحشی پیش‌رو خواهیم داشت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی عنوان کرد: اگر با قاچاق دام برخورد و جلوگیری نشود یقیناً افزایش قیمت را به صورت پلکانی خواهیم داشت. باید برای این موضوع تدابیری اندیشده شود، در غیر این صورت افزایش قیمت را پیش‌رو خواهیم داشت.

علی اصغر ملکی در گفت‌وگو با اقتصادنیوز درباره نوسان قیمت گوشت در روزهای اخیر گفت: در سه هفته اخیر، هر هفته قیمت گوشت هزار تومان افزایش داشته است، انتهای سال معمولا افزایش قیمت داریم ولی متاسفانه امسال افزایش قیمت فاحشی پیش رو خواهیم داشت. یکی از دلایل دیگر افزایش قیمت صادرات گوشت است، به دلیل اینکه دلار رو به افزایش است، قاچاق گوشت از دلایل دیگر افزایش قیمت بوده و این دو، عامل‌های اصلی هستند که روی‌ قیمت‌ گوشت تاثیر گذاشته‌اند.

وی تاکید کرد: اگر با قاچاق دام برخورد و جلوگیری نشود یقیناً افزایش قیمت را به صورت پلکانی خواهیم داشت. باید برای این موضوع تدابیری اندیشده شود، در غیر این صورت افزایش قیمت را پیش‌رو خواهیم داشت.

ملکی در ادامه گفت: در حال حاضر گوشت گوسفندی به قیمت کیلویی 31 هزار تومان تحویل مغازه‌دار می‌شود و باید گوشت شقه بدون چربی 34 هزار تومان به مشتری داده شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزود: بارندگی‌های روزهای اخیر هم باعث شده که هزینه حمل‌ونقل افزایش یابد. این هم یکی دیگر از عواملی است که در قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد. در کل امسال دامداران به دلیل گران بودن علوفه، دام‌ها را پروار‌بندی نکردند یا کمتر دام‌ها را پروار کردند و در ماه‌های مرداد و شهریور بیشتر ذبح کرده و یک مقدار کمبود هم در بازار است.