کدخبر: ۱۰۰۰۲۹ لینک کوتاه

نامه سیزده چهره اقتصادی به روحانی

فهرست بدهکاران بالای ۵۰ میلیارد تومان را منتشر کنید

پیش از این اخباری مبنی بر وابستگی برخی از بدهکاران بزرگ بانکی به برخی از چهره های شاخص سیاسی ، از سوی مسئولان بانک ملی مطرح شده بود

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از حسن روحانی رئیس ‌جمهور خواستند تا فهرست بدهکاران بانکی منتشر شود.
پیش از این اخباری مبنی بر وابستگی برخی از بدهکاران بزرگ بانکی به برخی از چهره های شاخص سیاسی ، از سوی مسئولان بانک ملی مطرح شده بود.
به گزارش خبرنگار "اقتصاد روز" ، متن کامل این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

احتراما چنانچه استحضار دارید مطالبات معوق بانک‌ها باعث شده تا قدرت وام‌دهی و تحرک این مؤسسات را تحت‌الشعاع قرار داده و امکان تأمین سرمایه ثابت و در گردش واحدهای تولیدی نیمه تمام و به بهره‌برداری رسیده را با مشکل مواجه کند.

این مشکل تا حدی نمود پیدا کرده که بر اساس نظرسنجی‌ها در صدر مشکلات واحدهای تولیدی قرار دارد.

در طول سال‌های گذشته اقدامات خود بانک‌ها، بانک مرکزی، قوه قضائیه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای وصول این مطالبات ره به جایی نبرده و فرصت‌های فراهم شده توسط مجلس شورای اسلامی برای استمهال بازپرداخت بدهی، اشخاص حقیقی و حقوقی رهاودی نداشته است، به نظر می‌رسد که یکی از راه‌های وصول سریع‌تر این مطالبات استفاده از اهرم افکار عمومی خصوصا برای بدهکاران عمده سیستم بانکی است.

از آنجا که این اقدام باعث می‌شود تا تعارفات و رودربایستی‌ها کم اثر و گامی عملی برای حصول مطالبات باشد، انتظار داریم دستور فرمایید لااقل فهرست بدهکاران بالای 50 میلیارد تومان که بدهی معوق دارند را برای اطلاع عمومی منتشر کنند.
این نامه توسط نمایندگان جعفر قادری، غلامرضا مصباحی‌مقدم، محمدرضا پورابراهیمی،

هادی قوامی، الیاس نادران، احمد توکلی، غلامرضا تاجگردون، رحیم زارع، حسن‌نژاد، حسین‌زاده، احمدی، حجت‌الاسلام رجایی، هادی قوامی امضا شده است