کدخبر: ۱۰۰۱۴۶ لینک کوتاه

هم اکنون در صحن علنی مجلس در حال بررسی است

پیشنهاد آغاز واگذاری اموال نهادهای خاص در طرح اصلاح قانون اصل ۴۴

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجموعه عظیمی از نهادهای مالی هستند که یک بار صورت حساب های مالی شان را تاکنون اعلام نکردند و این ابهام های مالی بسیار بزرگ است .

به گزارش خبرنگار اقتصاد روز، از صحن علنی مجلس، محمدحسین پورابراهیمی به عنوان موافق طرح اصلاح دو ماده از قانون اصل 44 گفت: در قانون سیاست های کلی اصل 44 باید توجه کرد. رهبری هم گفتند که نیازمند این هستیم که آنچه در اجرای اصل 44 انجام دشه است بازنگری شود. عدم رضایت رهبری در مورد اجرای اصل 44 را باید مورد توجه قرار داد تا اجرای این اصل بهبود یابد. 
به گفته وی ماده 6 قانون در طرح پیشنهادی خلاف شرع مقدس نیست و دلیل نمی شود که چون برخی نهادها خاص هستند هیچ نوع واگذاری مالکیتی نداریم و نباید واگذاری ها را  در نهادهای عمومی غیردولتی ممنوع کنیم. 
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: مجموعه عظیمی از نهادهای مالی هستند که یک بار صورت حساب های مالی شان را اعلام نکردند و این ابهام های مالی بسیار بزرگ است . یک خیریه هایی می شناسیم که فقط یک شرکت آنها 4 میلیارد دلار ارزش اقتصادی دارد. به همین دلیل این نهادها غیر قابل شفافو در عین حال غیر قابل رقابت می شوند.
وی افزود: رتبه ایران در اقتصاد جهانی و رتبه ایران در فضای کسب و کار بسیار پایین است. به همین دلیل باید قانون فضای بهبود کسب و کار اجرایی شود. موضوعی که رئیس جمهور قول داده بود اما تا الان اجرایی نشده است. 
پورابراهیمی تاکید کرد: در ماده 7 این اصلاحیه بهبود فضای کسب و کار را مطرح کردیم. به عنوان نمونه ببینید در گرجستان برای ثبت یک شرکت دو ساعت وقت لازم است و در کشور ما بعد دو ماه هم این امر میسر نیست. 
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی  مجلس گفت : به دلیل اهمیت اصلاح دو ماده اصلی در قانون اصل  44 پیشنهاد تصویب طرح پیشنهادی که از سوی کمیسیون ویژه مطرح شده را از نمایندگان مجلس داریم.