کدخبر: ۱۰۰۱۴۹ لینک کوتاه

کلیات طرح اصلاح قانون اصل ۴۴ تصویب شد

کلیات طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی با ۱۶۸ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر تصویب شد

به گزارش خبرنگار اقتصاد روز ، از صحن علنی مجلس، محمد رضا فولادگر به عنوان نماینده طراحان طرح اصلاح سه ماده از قانون اصل 44  گفت: آنچه رهبری گفتند که قانون اصل44 قانون خوبی است و ما برنامه مان این نبود کل قانون را متحول کنیم اما رهبری در عین حال تاکید داشتند که اهداف اصل محقق نشده است و کمیسیون دید که چرا اهداف اصل محقق نشده است و گزارش هایی تدوین  و مشکلات را استخراج کرد .

وی افزود:  برخی از مشکلات به خاطر نحوه اجرا بود و برخی از مشکلات از قانون بود. به همین دلیل مشکلات جزئی  را در قانون دیدیم که در اجرا بزرگ می شد به همین دلیل  به دنبال اصلاح این مشلات برآمدیم.

فولادگر در مورد لزوم تصویب این طرح گفت :یکی از مهم ترین مشکلات کنونی که از دغدغه های خود نمایندگان هم بود، وجود موسسات عمومی و نهادها و شرکت های وابسته به نهادهای عمومی بودند  که معروف به شرکت های خصولتی ند و باید سامان دهی شوند.

این نماینده تاکید کرد: ما این شرکت ها را حذف نکردیم. می توانند در واگذاری ها  بیایند اما آنهارا  محدود کردیم و برای کل مجموعه سقف  40 درصد رادر نظر گرفتیم چرا که نیت طراحان  شفاف سازی در این نهادها بود  و گفتیم که اگر بخواهند وارد بازار سرمایه شوند، باید وارد بورس شوند
.