کدخبر: ۱۰۰۱۷۸ لینک کوتاه

مددی در گفت و گو با اقتصاد روز :

دیر کرد در پرداخت بدهی داشته باشیم با متخلف برخورد می کنیم

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : تولید کننده اگر اقساط خود را به صندوق ذخیره ارزی پرداخت نکند در حال انجام تخلف است و قطعا با او برخورد می شود.

محمدعلی مددی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرگزاری اقتصاد روز، با بیان اینکه طی جلسه ای که با مدیر عاملان بانک های کشور و وزیر اقتصاد جناب آقای طیب نیا داشتیم، قرار بر این شد تا فرصت مناسبی را در اختیار تولید کنندگان و سرمایه گذاران قرار دهیم تا بتوانند در این فرصت بدهی های خود را به صندوق ذخیره پرداخت کنند.

وی افزود: همچنین در آن جلسه مطرح شد تا سرمایه گذاران و تولید کنندگان در آن فرصت برای حل مشکل نقدینگی مراکز خود تصمیم درستی اتخاذ کنند و تمام مدیران بانک ها ماده 16 را اعمال کنند.

نماینده مردم میانه در مجلس با بیان اینکه مدیر عاملان بانک ها و تولید کنندگان اعلام کردند که نقدینگی شان بسیار ضعیف است و با این نقدینگی ضعیف و بدهی های بانکی نمی توانیم اداره امور بانکی را تحت کنترل داشته باشیم، گفت : به همین جهت ماده 16 را برای بخشودگی دیر کرد ها اعمال کردیم و همچنین ابلاغ کردیم که این مورد در کشور عملیاتی شود چرا که برای کشور مفید است.

مددی تصریح کرد : حال اگر بانکی هست که این مورد را اعمال نمی کند، قطعا متخلف شناخته می شود چرا که در کمیسیون تصویب شد تا همه بانک ها این طرح را اعمال کنند.

وی با بیان اینکه از این ایده دفاع کرده است و آن را برای صنعت تولید کشور و سرمایه داران مفید می داند خاطرنشان کرد : مدیران متعهد شده اند که این طرح را در دستور کار خود قرار دهند و از آنها هم چنین انتظاری می رود. خوسبختانه تا به حال موردی پیش نیامده است که بخواهیم با آن برخورد جدی کنیم.