کدخبر: ۱۰۰۱۹۸ لینک کوتاه

تصویب یک فوریت طرح اساس نامه شرکت نفت بدون موافقت دولت

دولت قبل حاضر به ارائه اساس نامه شرکت نفت نبود اما مخالفان طرح یک فوریتی، عنوان می کردند باید به دولت روحانی اجازه داده شود تا خود اساس نامه را تدوین و به مجلس ارائه کند. با این وجود یک فوریت طرح کمیسیون انرژی تصویب شد

به گزارش اقتصاد روز، از صحن علنی مجلس ، یک فوریت طرح پیشنهادی تدوین اساس نامه شرکت نفت با رای نمایندگان تصویب شد.

نجابت به عنوان نماینده طراحان این طرح یکی فوریتی با بیان اینکه با وجود اصرار و تاکید های مجلس بر دولت احمدی نژاد ، دولت سابق هیچ وقت اساس نامه شرکت نفت را ارائه نداد، گفت: بر این اساس کمیسیون انرژی به همراه گزارش دریافتی مرکز پژوهش های مجلس ، طرح پیشنهادی خود را در قالب اساس نامه وزارت نفت تدوین کرده و خواستار تصویب یک فوریت آن است.
این عضو کمیسیون انرژی به این استناد کهچندین سال است که شرکت نفت ، اساس نامه ندارد، خواستار تصویب یک فوریت طرح بود.

اما مهرداد لاهوتی به عنوان مخالف، با بیان اینکه باید گذاشت تا دولت جدید اساس نامه را در قالب لایحه بیاورد گفت: دولت قبل زیر بار تدوین اساس نامه شرکت نفت نمی رفت و بیش از بیست سال است که شرکت نفت اساس نامه ندارد اما این دلیل نمی شود که دولت جدید را محدود کنیم بلکه  باید بگذاریم دولت خودش لایحه بیاورد.

وی افزود: این دولت باید این قانون را اجرا کند به همین دلیل بهتر است که دولت لایحه را بیاورد و با فرصت کافی آنچه تهیه کرده را ارائه کند.

لاهوتی از نمایندگان مجلس خواست به فوریت این طرح رای ندهند و بگذارند دولت روحانی بر اساس نگاه و برنامه هایش اسا سنامه شرکت نفت را تدوین و به مجلس ارائه کند.