کدخبر: ۱۰۰۳۳۸ لینک کوتاه

ارسلان فتحی پور مطرح کرد:

از فعالیت های متفرقه بانک ها جلوگیری می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرحی در مجلس در حال آماده شدن است که بر اساس آن بانک ها از ساخت وساز و کارخانه داری منع می شوند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز به نقل از تسنیم، ارسلان فتحی‌پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی در مجلس به منظور جلوگیری و ممنوعیت بانک‌ها از ساخت‌و‌ساز و فعالیت‌های اقتصادی همچون کارخانه‌داری خبر داد.

وی درباره علت تهیه چنین طرحی تصریح کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که بانک‌ها و شرکت‌های اقماری آنها به سرمایه‌گذاری و ساخت‌وساز روی آورده‌اند و این مسئله، رقابت را سلب کرده و باعث بوجود آمدن رانت‌خواری شده است چرا که هیچ سرمایه‌گذاری توان رقابت با بانک‌ها را ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بانک‌ها باید به وظیفه اصلی خود یعنی سیاست‌گذاری در زمینه پولی و مالی عمل کنند، نه اینکه وارد ساخت‌وساز و کارخانه‌داری شود که این موضوع در حال حاضر رانت ایجاد کرده و به همین دلیل مجلس مصمم است جلوی این کار را بگیرد.
فتحی‌پور همچنین اظهار داشت: به علت تخلفاتی که بانک‌ها انجام می‌دهند، طرح تحقیق و تفحص از بانک‌ها ارائه شده که در حال حاضر این طرح در هئیت رئیسه است و ما منتظریم تا به کمیسیون ارجاع شود.