کدخبر: ۱۰۰۴۲۴ لینک کوتاه

رئیس فراکسیون کارگری مجلس مطرح کرد:

وضعیت بازرسان وزارت صنعت و کارگران نساجی در جلسه فراکسیون کارگری بررسی می شود

رئیس فراکسیون کارگری مجلس، از بررسی وضعیت بازرسان وزارت صنعت برای جلوگیری از تبدیل وضعیت آنان در جلسه سه شنبه فراکسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، علیرضا محجوب در گفت‌وگویی از نامه‌نگاری فراکسیون کارگری مجلس با رئیس مجلس برای تعیین تکلیف بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، گفت: در جلسه سه‌شنبه (30 اردیبهشت) فراکسیون کارگری مجلس مشکل بازرسان وزارت صنعت و همچنین کارگران نساجی مازندران بررسی خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس نهم در تشریح مشکل بازرسان وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، افزود:‌ مشکل بازرسان تبدیل وضعیت بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت از قرارداد کار معین به شرکتی، در قالب نیروهای حجمی است.
او ادامه داد: در حال حاضر مشکل بازرسان وزارت صنعت، موضوع اختلافی است که پس از نامه‌نگاری رئیس مجلس با وزارت صنعت درباره اجرایی نشدن ماده 32 و تبصره این ماده در قانون مدیریت خدمات کشوری ایجاد شده است.
نماینده در مجلس نهم، افزود: هم‌اکنون دیوان محاسبات وزارت صنعت، معدن و تجارت را طبق ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشور مکلف به اجرای این ماده و تبصره آن در خصوص بازرسان کرده است.
او تاکید کرد: ما معتقدیم که چون قراردادهای مستقیم بازرسان وزارت صنعت از قبل منعقد شده بوده قراردادهایشان کماکان باید به صورت مستقیم از سوی وزارتخانه بسته شود.
محجوب افزود: وزارت صنعت نیز موافق انجام قراردادهای مستقیم بازرسان است اما چون از احتمال برخورد دستگاه نظارتی واهمه دارد هنوز تصمیم قاطعی در این باره اتخاذ نشده است.
او گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده و نظر مساعد رئیس مجلس مشکل بازرسان وزارت صنعت هر چه سریع‌تر رفع شود.