کدخبر: ۱۰۰۴۴۲ لینک کوتاه

عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد:

جلسه ویژه کمیسیون انرژی برای بررسی بحران آب

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای با انتقاد از اینکه در زمینه بحران آب تنها حرف زده و اقدامی صورت نداده ایم، گفت: مشکلات مرتبط با بحران آب را فردا در جلسه کمیسیون انرژی مجلس مورد بررسی قرار می دهیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، امیرعباس سلطانی در گفت‌وگویی با ابراز نگرانی از کاهش 40‌درصدی ذخایر سدهای آب تهران گفت: منابع انرژی ما تاکنون به صورت معمولی مدیریت شده و برای کنترل و رفع مشکلات قابل پیش‌بینی در زمینه انرژی تاکنون هیچ سند چشم‌انداز یا سند راهبردی تدوین نشده است.
سلطانی تصریح کرد: همین فقدان اسناد راهبردی در حوزه انرژی امروز ما را با بحران آب مواجه کرده و امروز تنها نسبت به این بحران هشدار می‌دهیم اما راهکاری برای ممانعت از بروز آن پیشنهاد نمی‌شود.
او افزود: در جلسه فردای کمیسیون انرژی مجلس در راستای رفع مشکلات مرتبط با بحران انرژی، به‌خصوص بحران آب مباحثی مطرح خواهد شد و راهکارهای مورد بحث در این زمینه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: در کمیسیون انرژی مجلس به دنبال این هستیم تا بتوانیم مباحث مطرح شده را جمع‌بندی کرده تا در صورت امکان از این موارد سند چشم‌اندازی تعبیه شود و بتوان از آن در موارد بحرانی دیگر استفاده کرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس بحران آب را جدی دانست و گفت: نباید بگذاریم بحران آب لطماتی جدی به مردم وارد کند تا بعد از آن به فکر رفع مشکلات ناشی از این بحران باشیم، علاج واقعه را باید قبل از وقوع کرد.