کدخبر: ۱۰۰۴۴۸ لینک کوتاه

محسنی اژه ای برای پاسخ در مورد ۱۰ یقه سفید به مجلس می آید

قرار بود که امروز (سه شنبه) مصطفی پورمحمدی برای پاسخگویی در مورد ۱۰ یقه سفید به مجلس گزارش دهد اما رئیس قوه قضائیه اعلام کرده است که وزیر دادگستری برای ارائه این گزارش به مجلس نرود و به جای وی، محسنی اژه ای دادستان کل کشور به مجلس خواهد رفت.

به گزارش اقتصاد روز از صحن علنی مجلس ، بنابر گفته علی لاریجانی رئیس مجلس مقرر شده که محسنی اژه ای برای پاسخ در مورد 10 پرونده اقتصادی به مجلس بیاید. به گفته لاریجانی در مورد این پرونده ها ابهام هایی وجود دارد و دادستان کل کشور در مورد آن ها گزارش خواهد داد. 

در صحن علنی مجلس ، کریمی قدوسی نماینده مشهد در اخطاری به استناد اصل 160قانون اساسی گفت: چند سئوال از وزیر دادگستری در مورد وضعیت پرونده های اقتصادی وجود دارد و آقای پورمحمدی باید به مجلس بیاید.

وی افزود:  سؤال از وزیر دادگستری تشریفات قانونی خود را طی کرده و حتی روز گذشته در هیأت رئیسه به صورت مفصل بررسی شد و هیأت رئیسه رأی داد به اینکه این سؤال باید در صحن علنی مطرح شود. چون مردم حق دارند از زبان رئیس دادگاه بشنوند که با 10 یقه سفید با 10 پرونده کلان اقتصادی برخورد می شود و مشکلات حل خواهد شد.

به گفته وی  زمانی که رئیس دستگاه قضا اعلام می کند که با 10 یقه سفید برخورد خواهد شد این حق نمایندگان است که نگران شوند که این 10 نفر چه کسانی هستند و چگونه با آنها برخورد خواهد شد.

کریمی قدوسی معترض بود که براساس اصل 160 قانون اساسی وزیر دادگستری باید امروز برای پاسخ به سؤال نمایندگان می آمد اما شما به تنهایی و با تصمیم خود این را از برنامه خارج کردید.

لاریجانی هم  در پاسخ به اخطار کریمی قدوسی گفت: آقای اژه ای به عنوان مسئول پرونده به مجلس خواهد آمد و نمایندگان را در جریان خواهد گذاشت.