کدخبر: ۱۰۰۴۶۸ لینک کوتاه

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

به فعالیت سفته بازان در بازار مسکن پایان داده شود

بیگی ئیلانلو با انتقاد از افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن، گفت: مسوولان بانک مرکزی و بانک مسکن باید شرایطی را فراهم کنند که تسهیلات خرید مسکن با سهولت بیشتری در اختیار متقاضیان خرید مسکن قرار گیرد چرا که ادامه گرانی اوراق تسهیلات مسکن ممکن است بازار را دچار التهاب کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، روح‌الله بیگی‌ئیلانلو در گفت‌وگویی با انتقاد از افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن، گفت: باید پذیرفت بانک مسکن تاکنون تدابیر مناسبی برای کنترل بازار اوراق مسکن نداشته است و متاسفانه در حال حاضر متقاضیان وام 40‌میلیونی خرید مسکن باید در حدود هفت میلیون برای خرید تسهیلات بانکی هزینه کنند.
نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس افزود: علاوه بر هزینه خرید اوراق تسهیلات مسکن، متقاضیان وام باید سود بالای این تسهیلات را نیز بپردازند که این موضوعات خانه‌دار کردن مردم را دشوار می‌کند.
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: مسوولان بانک مرکزی و بانک مسکن باید شرایطی را فراهم کنند که تسهیلات خرید مسکن با سهولت بیشتری در اختیار متقاضیان خرید مسکن قرار گیرد چرا که ادامه گرانی اوراق تسهیلات مسکن ممکن است بازار را دچار التهاب کند.
بیگی‌ئیلانلو ادامه داد: در روزهای گذشته تقاضا برای خرید اوراق تسهیلات مسکن افزایش یافته و این موضوع در حالی است که عرضه مطلوبی در این بازار صورت نمی‌گیرد بنابراین باید بانک مسکن به این وضعیت رسیدگی کند.
او گفت: البته عرضه اوراق تسهیلات مسکن از سوی بانک‌های دیگر علاوه بر بانک مسکن می‌تواند بازار عرضه و تقاضا این اوراق را کنترل کند.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در هر صورت باید در کوتاه‌مدت تدابیری از سوی مسوولان بانکی اتخاذ شود تا فعالیت سفته‌بازان در بازار خرید و فروش تسهیلات مسکن پایان یابد و هزینه‌های اضافی به مردم تحمیل نشود.