کدخبر: ۱۰۰۵۸۴ لینک کوتاه

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح کرد:

محاکمه مه آفرید از سوی قوه قضائیه در راستای اجرای عدالت بود

محمد علی اسفنانی، با مثبت ارزیابی کردن اقدام قوه قضاییه در محاکمه مه آفرید خسروی متهم پرونده فساد بزرگ مالی، گفت: تسریع در رسیدگی به چنین پرونده هایی افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضا را در پی خواهد داشت.

به گزارش اقتصاد روز و به نقل از خانه ملت، محمدعلی اسفنانی در گفت و گویی با یادآوری اعدام مه‌آفرید خسروی از سوی قوه قضاییه، گفت : اجرای حکم اعدام این متهم فساد بانکی باید خیلی زودتر از این‌ها صورت می‌گرفت اما با این حال این اقدام قوه‌قضاییه در راستای اجرای عدالت جای قدردانی دارد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس، با بیان اینکه اعدام مفسدان اقتصادی به حاکم شدن جو آرامش در کشور و همچنین افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضا منجر می‌شود، افزود: اعدام افرادی چون مه‌ ‌آفرید که اموال کشور را به تاراج برده‌اند، درس عبرتی برای سایرین خواهد بود.

 اسفنانی با یادآوری وجود پرونده‌های دیگر مربوط به مفاسد اقتصادی همچون بیمه ایران، گفت: تاخیر بیش از حد در رسیدگی به پرونده‌ها اثر مجازات را کاهش می‌دهد از این رو باید در برخورد با چنین پدیده‌های سرعت عمل بیشتری به خرج دهد.

اسفنانی با تاکید بر اینکه تسریع در اجرای قانون عامل بازدارنده‌ای برای جرایم به ویژه جرایم اقتصادی خواهد بود، افزود:‌ اعدام امثال مه‌آفرید خسروی بعد بازدارندگی جرایم را در پی دارد.

او با بیان اینکه پیشگیری از وقوع مفاسد اقتصادی به مراتب اثر بهتری از مجازات دارد، اظهار داشت: در صورتی که نظارت دقیق بر عملکرد افراد وجود داشته باشد شاهد اختلاس‌های میلیاردی در کشور نخواهیم بود.

 نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده‌ها و جرایم باید سرعت عمل بیشتری با هدف اثر بخشی بیشتر داشته باشد، گفت: دقت و حفظ بی طرفی نسبت به اشخاص و گروه‌ها باید سرلوحه اقدام قوه قضاییه باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تسریع در رسیدگی به سایر پرونده‌های مشابه مه‌آفرید خسروی همچون بیمه ایران و غیره خواسته به حق مردم از قوه قضاییه است.