کدخبر: ۱۰۰۷۰۸ لینک کوتاه

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

بدهکاران بزرگ بانکی تعیین تکلیف شوند/ وام ازدواج تسهیل شود

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از ناهماهنگی در اعلام اسامی بدهکاران بانکی گفت: واقعا جای تعجب دارد که بین اسامی بدهکاران بزرگ بانکی اعلامی از سوی دادستانی کل و بانک مرکزی تفاوت وجود دارد این در حالی است که با برگزاری یک جلسه ساده موضوع حل می شود.

به گزارش سایت اقتصاد و به نقل از خانه ملت، روح الله بیگی ئیلانلو در گفت و گویی درباره اسامی بدهکاران بزرگ بانکی با بیان اینکه باید پذیرفت در حال حاضر وصول بدهی بدهکاران بزرگ بانکی یکی از ضرورت های کشور است، گفت :واقعا جای تعجب دارد که در زمینه اعلام اسامی بدهکاران بزرگ بدهی تناقض وجود دارد این در حالی است که با برگزرای یک جلسه ساده بین دادستانی کشور و رییس بانک مرکزی این موضوع حل می شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس افزود: در دنیای ارتباطات با کشورهای خارجی مذاکره انجام می شود بنابراین دادستان کل کشور و رئیس بانک مرکزی نیز نباید زمان را از دست بدهند و با برگزرای جلسه وِیژه، سریعا تکلیف بدهکاران بزرگ بانکی را روشن کنند.

او گفت: واقعا موضوع تعیین تکلیف بدهکاران بزرگ بانکی سخت نیست به دلیل اینکه با انجام حسابرسی و بررسی اسناد حسابداری و همچنین تعاملات قوه قضائیه و بانک ها می توان این موضوع را حل کرد و یک لیست مشترک از بدهکاران بانکی تهیه کرد.

بیگی ئیلانلو تصریح کرد: کشور هزاران شهید تقدیم کرده، بنابراین در موضوع برخورد با بدهکاران بزرگ بانکی نباید با آقازاده ها تعارف کرد.

نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: از مسئولان قوه قضائیه و بانک مرکزی می خواهم با هماهنگی و تعامل زمینه وصول معوقات بانکی را فراهم کنند تا تاثیرات آن در اقتصاد کشور نمایان شود.

او با تاکید بر نظارت بر فعالت بانک ها گفت: ارائه تسهیلات بانکی در حدود هزار میلیارد تومانی به برخی ها در حالی انجام شده است که بانک ها برای ارائه یک وام 5 میلیون تومانی سخت گیری می کنند، بنابراین رفتار دوگانه بانک ها در ارائه وام های بانکی توجیه ندارد .

بیگی ئیلانلو ادامه داد: بانک ها در ارائه تسهیلات خرد بانکی آن چنان سخت می گیرند که بطور مثال یک متقاضی وام احساس می کند برای اخذ تسهیلات بانکی کمتر از 5 میلیونی باید مصوبه کمسیون برنامه و بودجه مجلس را دریافت کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: از سیف، رئیس بانک مرکزی می خواهم شرایط اعطای تسهیلات خرد بانکی مانند وام ازدواج را تسهیل کند.