کدخبر: ۱۰۰۸۹۷ لینک کوتاه

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه مطرح کرد:

چرا مدیران و هیات مدیره بانک مرکزی از مدیران بانک های خصوصی هستند؟

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در نطق خود در صحن علنی مجلس گفت: به وزارت کشور تذکر نمی دهم چون گوش شنوا ندارند و صحبت های خود را در زمان جلسه رای اعتماد از یاد برده اند و فقط باید به آنها باید بگویم که کارهایی که در وزارت کشور می کنند، برایشان گران تمام می شود.

حمیدرضا مشهدی‌عباسی در نطق خود در جلسه علنی مجلس با بیان اینکه چطور می‌توان با وجود بانک‌های خصوصی ایجاد شده که سودهای کلانی به سپرده‌های مردم می‌دهند، اقتصاد فعالی داشته باشیم؟، گفت: پرداخت سود بیشتر در بانک‌ها تبدیل شده است به رقابت و با ادامه این وضعیت نامناسب انتظار داریم اقتصاد پویایی داشته باشیم. سوال من از مدیران بانک‌ها این است که فرق این سودها با ربا در چه است؟

او افزود: باید به این موضوع رسیدگی شود که چرا مدیران و هیات مدیره بانک مرکزی همگی از مدیران بانک خصوصی انتخاب شده‌اند.

مشهدی‌عباسی خاطرنشان کرد: لازم است در سال اقتصاد به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان توجه شود، و شرایط به‌گونه‌ای نباشد که این افراد تمایل داشته باشند سرمایه‌های خود را در بانک‌ها سپرده بگذارند.

نماینده مجلس نهم در ادامه تذکرات خود گفت: برخی از معوقات فرهنگیان به دو سال گذشته برمی‌گردد. و این جای تاسف دارد که در سال فرهنگ به اهالی فرهنگ بی‌توجهی شود. آیا وزارت آموزش پرورش به این مسائل توجه دارد؟

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند افزود: در حوزه انتخابی بنده، 11 سال پیش فرهنگیان این منطقه زمینی را خریده بودند که تاکنون موفق به اصلاح آن نشده‌اند و نتوانسته‌اند ساخت‌وسازی در آن داشته باشند اما در کنار همین زمین افراد صاحب‌نفوذی زمینی را خریده‌اند و خیلی سریع آن را تغییر کاربری داده‌اند و در حال ساخت‌وساز می‌باشند که این بی عدالتی است.

حمیدرضا مشهدی‌عباسی در تذکر آخر خود گفت: به وزارت کشور تذکر نمی‌دهم چون گوش شنوا ندارند و صحبت‌های خود را در زمان جلسه رای اعتماد از یاد برده‌اند و فقط باید به آنها باید بگویم که کارهایی که در وزارت کشور می‌کنند، برایشان گران تمام می‌شود.