کدخبر: ۱۰۰۹۰۰ لینک کوتاه

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس مطرح کرد:

احتمال انجام تحقیق و تفحص با محور تولید بنزین در دولت قبل

فراکسیون محیط زیست خواهان انجام تحقیق و تفحص با محور تولید بنزین در دولت قبل است چرا که تولید بنزین آلوده که امروز برخی از دولتمردان سابق مدعی می شوند باید به خاطر تولید آن از دولت احمدی نژاد تشکر کرد، جان فرزندان و سلامت ملت ایران را به خطر انداخته است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از مجلس نیوز، کمال‌الدین پیرموذن، سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه بنزین تولیدی دولت احمدی‌نژاد آلوده بوده است و فراکسیون محیط زیست مجلس می‌تواند این مساله را اثبات کند، گفت: فراکسیون محیط زیست خواهان انجام تحقیق و تفحص با محور تولید بنزین در دولت قبل است چرا که تولید بنزین آلوده که امروز برخی از دولتمردان سابق مدعی می‌شوند باید به خاطر تولید آن از دولت احمدی‌نژاد تشکر کرد جان فرزندان و سلامت ملت ایران را به خطر انداخته است.

پیرموذن تصریح کرد: ما در مجلس با انجام تحقیق و تفحص و ارسال پرونده به دادگاه تا رسیدن به نتیجه این موضوع را پیگیری کنند و از قوه قضائیه نیز می‌خواهیم تا قاطعانه این پرونده را بررسی کند.

او با اشاره به گزارش‌های دریافتی مجلس از صاحب‌نظران حوزه انرژی مبنی بر تایید تولید بنزین آلوده در دولت قبل گفت: در دولت قبل صاحب‌منصبان وقت از رئیس‌جمهور گرفته تا وزرای نفت و مسوولان پتروشیمی معترض بودند که به حد کافی بنزین یورو4 و استاندارد نداریم در حالی که روی کار آمدن دولت مردمی دکتر روحانی تاکید بر تامین سوخت استاندارد در اولویت است و چند ماه است که مردم می‌توانند در هوای شهر نفس بکشند.

پیرموذن با اشاره به مرگ‌ومیر چهار هزار نفر در سال ناشی از آلودگی هوا گفت: درصد قابل‌توجهی از این مرگ‌ومیر مربوط به سوخت غیراستاندارد و خودروهای آلاینده و قسمت دیگر آن مربوط به واحدهای آلاینده در محدوده شهرهای صنعتی بوده است.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست با اشاره به تعهد وزیر نفت، بیژن زنگنه برای رسیدگی به این موضوع گفت: زیر سایه انعقاد توافق‌نامه ژنو برخی محدودیت‌ها رفع و تحریم‌ها لغو شده است و کمتر از دو ماه است که ایران از بنزین استاندارد برخوردار است.