کدخبر: ۱۰۰۹۰۲ لینک کوتاه

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد:

خودروسازان هزینه سوءمدیریت را از جیب مردم نپردازند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه خودروهای تولیدی داخل ۲۰ درصد بیش از قیمت واقعی عرضه می شوند، گفت:به طور کلی اکثر خودروهای تولید داخل بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بیش از قیمت واقعی خود عرضه می شود این در حالی است که این افزایش قیمت هیچ منطقی ندارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از مجلس نیوز، علی علیلو عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت اخیر خودروها در این بازار گفت: افزایش قیمت خودروها منطقی نیست اما متاسفانه خودروسازان هزینه سوءمدیریت را از جیب مردم می‌پردازند به این معنی که نمی‌توانند به‌درستی هزینه‌های خود را مدیریت کنند به همین دلیل قیمت خودرو باید افزایش یابد.

نماینده مردم شبستر در مجلس افزود: من تصور نمی‌کنم امکان کاهش قیمت خودرو در کشور نباشد، بلکه به نظر می‌رسد در بین خودروسازان اراده‌ای برای کاهش قیمت خودرو وجود ندارد؛ چرا که به روش علمی و کارشناسی می‌توان اثبات کرد که می‌توان قیمت خودرو را کاهش داد.

علیلو تصریح کرد: افزایش قیمت خودرو در شرایط فعلی منطقی نیست و با هیچ قاعده‌ای نمی‌خواند و بعضاً خودروهای تولید داخل بین 10 تا 20 درصد بیش از قیمت واقعی خود عرضه می‌شود به طور مثال خودروی ال90 حدود ۱۰ میلیون تومان گران‌تر از قیمتی واقعی به مشتری عرضه شود.
او با انتقاد از غفلت مدیران خودروسازی در خصوص کلاهبرداری رنو از ایران تصریح کرد: کاهش قیمت خودرو و افزایش کیفیت در خودرو داخلی امکان‌پذیر است به شرط آنکه بازار رقابتی ایجاد شود و قیمت همه کالاها ازجمله خودرو در بازار تعیین شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و رئیس هیات تحقیق و تفحص از خودرو تاکید کرد: افزایش کیفیت خودرو درصحنه عمل و رقابت جایگاه خود را پیدا می‌کند.