کدخبر: ۱۰۰۹۳۰ لینک کوتاه

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

اعلام رأی پرونده رحیمی مردم را به دستگاه قضا امیدوار می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه اعلام سریع رأی پرونده رحیمی، مردم را به دستگاه قضا امیدوار می کند، گفت: دادگاه باید هر چه سریع تر و بدون اغماض رأی خود را اعلام کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خانه ملت، مهدی دواتگری در گفت و گویی با اشاره به اتمام بررسی اتهامات رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران و مهلت یک هفته‌ای برای اعلام حکم نهایی درباره این پرونده، گفت: قطعا پیگیری کامل چنین پرونده‌هایی این اعتماد را به جامعه می‌دهد که نظام اسلامی به دور از تبعیضات می‌تواند در جهت تعقیب و مجازات متهمان در هر جایگاهی اقدام کند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس، با بیان اینکه اعلام رأی نهایی درباره پرونده رحیمی، مردم را نسبت به دستگاه قضا امیدوار می‌کند، افزود:‌ دادگاه یک مهلت یک هفته‌ای را برای اعلام رأی نهایی در نظر گرفته است، از این رو مجلس از دستگاه قضا انتظار دارد هر چه سریع‌تر و بدون اغماض رأی خود را اعلام کند.

او در تشریح روند بررسی پرونده‌های افراد دانه درشت در دستگاه قضا، گفت: بررسی این پرونده‌ها در چند سال اخیر دچار فراز و نشیب‌های بسیار بوده و به نظر من پرونده‌های فساد اقتصادی باید به دور از هر گونه جایگاه و مقام متهمان رسیدگی شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، افزود: درباره پرونده بیمه هم شاهد هستیم که متهمان آن بیش از 5 سال است که زندان هستند، این در حالی است که تازه برای متهم ردیف اول می‌خواهند حکم صادر کنند، که این موضوع بر خلاف منویات رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی است.