کدخبر: ۱۰۱۰۱۷ لینک کوتاه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:

قسط ششم درآمدهای نفتی محدود شده ایران به زودی واریز می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس اظهارات«ولی الله سیف» رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی در این کمیسیون، قسط ششم درآمدهای نفتی محدود شده ایران طبق توافق ژنو به زودی واریز می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایرنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گویی با اشاره به جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با رییس بانک مرکزی گفت: براساس اظهارات رییس کل بانک مرکزی از مجموع 4.2 میلیارد دلاری که طبق توافق ژنو باید از پول های ایران آزاد شود، 5 قسط آن واریز شده و کاملا در اختیار بانک مرکزی است.

او افزود: در این جلسه اعلام شد که بانک مرکزی مبالغی را به وزارتخانه ها به عنوان قرض داده است اما این وزارت خانه ها در بازپرداخت آن تعلل و تاخیر می کنند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با یادآوری آمارهای ارایه شده از سوی مدیرعامل صندوق توسعه ملی درخصوص منابع این صندوق اظهار داشت: سرجمع اعتبارات صندوق توسعه ملی 100 میلیارد دلار است که 60 میلیارد دلار آن بصورت مصرف نشده باقی مانده است؛ یعنی برای این میزان هنوز تعهدی ایجاد نشده است.
 
جعفرزاده خاطر نشان کرد: دستگاه های مشابه صندوق توسعه ملی در کشورهای دیگر نیز وجود دارد اما در این کشورها غیر از درآمدهای نفتی به درآمدهای دیگر نیز فکر می شود و این درآمدها به صندوق های ذخیره آنها واریز می شود.