کدخبر: ۱۰۱۰۳۲ لینک کوتاه

پروازی که رسایی از آنجا ماند

رسایی در نامه انصراف خود برای شرکت در جام جهانی فوتبال که در سایت شخصی خود اقدام به انتشار آن کرده، آورده است در حال حاضر ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس در سفر خارجی به سر می برند.

به گزارش اقتصاد نیوز، ماجرای سفر پر حاشیه حمید رسایی به برزیل گویا به پایان رسیده و بلیت پرواز کنسل شده است. یکشنبه هفته گذشته، نادر قاضی‌پور در صحن علنی مجلس با اشاره به سفر رسایی به برزیل گفت، اگر قرار باشد هر بار یک نفر از اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس به مسابقات جهانی بروند، هزاران میلیارد صرف هزینه چنین سفرهایی می‌شود و برای من جای سوال است که انتخاب چنین افراد خاصی از چه موضعی است.

با این حال، این سفر موافقانی هم داشت، مانند محمدعلی پورمختار که سفر رسایی به برزیل را در راستای وظایف مجلس و کمیسیون اصل 90 می‌دانست و معتقد بود رسایی علاقه‌ای برای شرکت در مسابقات جام جهانی نداشت، اما از آنجایی که این سفر وظیفه‌ای کاری بود، او اعزام به برزیل را قبول کرد.

دو روز بعد از جلسه علنی مجلس و مطرح‌شدن بحث‌های بیشتر در رابطه با این سفر، رسایی دست‌به‌قلم شد و برای بار دوم مطلبی را در مورد سفر به برزیل در سایت شخصی خود منتشر کرد. او با اشاره به اینکه از روز اول تمایلی به این سفر نداشته است و حدس می‌زده که اگر اسم او در لیست پرواز قرار بگیرد، جماعت بیماری هستند که اقدام به تخریب او می‌کنند، اما از آنجایی که رئیس کمیته اصل90 به این اعزام اصرار داشته، مجبور شده است درخواست کمیسیون را بپذیرد. او به متن نامه اعزام در خبرگزاری‌ها هم اشاره کرده است اما گفته در آینده به این موضوع می‌پردازد و فعلاً قصد مطرح کردن بعضی مسائل را ندارد. در نامه خود از عدم همکاری بعضی از افراد در مجلس و همین‌طور پایگاه خبری مجلس و موضع نگرفتن آنها در قبال این سفر گله کرده و قول داده است در آینده‌ای نزدیک پشت‌صحنه‌های این خبررسانی‌ها که او اسمش را تخریب گذاشته است اعلام کند. همچنین اعلام کرده است که در حال حاضر 40 نفر از نمایندگان مجلس از کمیسیون‌های مختلف در سفر خارجی به سر می‌برند!