کدخبر: ۱۰۱۲۵۴ لینک کوتاه

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس مطرح کرد:

به دنبال پرداخت مستمری به زنان خانه دار هستیم

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس گفت: در جلسه ای که با معاون امور زنان ریاست جمهوری در پیش داریم، یکی از اهداف جلسه بررسی چرایی عدم تحقق وعده های این معاونت در خصوص افزایش مرخصی زایمان و بیمه زنان خانه دار است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خانه ملت، فاطمه رهبر، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس از برگزاری جلسه فراکسیون زنان مجلس با معاون امور زنان ریاست جمهوری در 3 تیرماه خبر داد و گفت: بررسی چرایی عدم تحقق وعده‌های معاون امور زنان ریاست جمهوری در خصوص افزایش مرخصی زایمان و بیمه زنان خانه‌دار از محورهای این جلسه است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با انتقاد از اجرایی نشدن قانون افزایش مرخصی زایمان زنان شاغل افزود: فراکسیون زنان مجلس خواهان پیگیری این موضوع با جدیت است.

نماینده مجلس نهم، با یادآوری وعده معاون رئیس جمهور در امور زنان همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) در خصوص تعیین تکلیف بیمه زنان خانه‌دار گفت: مطلع شدیم که می‌خواهند بیمه زنان خانه‌دار را در قالب لایحه بیمه فراگیر اجتماعی ارائه دهند که این بیمه در حقیقت بیمه خدمات درمانی بوده و از لحاظ محتوا با بیمه زنان خانه‌دار متفاوت است.

او با اشاره به آمادگی مجلس برای کمک به دولت برای رفع موانع موجود بر سر راه اجرای قوانین، تصریح کرد: ما در بیمه زنان خانه‌دار به دنبال پرداخت مستمری به زنان خانه‌دار هستیم.

فاطمه رهبر با بیان اینکه جلسه فراکسیون زنان و خانواده این بار در مجلس برگزار می‌شود، افزود: در این جلسه علاوه بر بررسی عملکرد معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری مشکلات این معاونت برای اجرای قوانین نیز مورد بحث و گفت وگو قرار خواهد گرفت.