کدخبر: ۱۰۱۳۶۱ لینک کوتاه

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

ثروت آفرینی در دستور کار قرار بگیرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نطق میان دستور گفت: باید با فن آوری های پیشرفته در کشور ثروت آفرینی شکل بگیرد.

  به گزارش اقتصاد نیوز، عبدالرحمان رستمیان در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با بیان اینکه، باید به ظرفیت های منابع طبیعی در کشور مانند حوزه انرژی، معادن، گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و نیروی انسانی توجه شود، گفت: باید با فن آوری های پیشرفته در کشور ثروت آفرینی شکل بگیرد.

او افزود :  آمایش سرزمینی در شرایط کنونی در کشور بسیار با اهمیت است.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطر نشان کرد:هم اکنون امکاناتی در کشور وجود دارد که در صورت مدیریت می‌توان از آنها به خوبی استفاده کرد به طور مثال استان سمنان دارای معادن زغال سنگ است که این معادن در کشور دارای جایگاه سوم هستند اما با وجود این ظرفیت مواد اولیه این معادن برای فراوری به صدها کیلومتر دورتر فرستاده می شوند.

او در ادامه نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس ادامه داد : پسته دامغان در دنیا بهترین برند و محصول است اما مراحل بعدی صنعتی در این رابطه وجود ندارد که قطعا در این حوزه باید سرمایه گذاری هایی صورت گیرد تا مهاجرت داخلی در منطقه کاهش یابد.

او با اشاره به ظرفیت های کشور و استان سمنان در حوزه منابع گردشگری و تاریخی گفت:  این مناطق متعلق به دنیا و مردم آن کشور است که به طور حتم باید با مدیریت از این ظرفیت ها استفاده کرد.

رستمیان با تاکید بر ظرفیت جاده های ترانزیتی کشور بر اقتصاد منطقه یادآور شد: باید اصلاحاتی برای کاهش خطرات جاده ای انجام شود از طرفی دیگر کشور ایران در منطقه حادثه خیز قرار دارد که باید با مدیریت زمینه کاهش خسارت ها صورت گیرد.