کدخبر: ۱۰۱۳۶۷ لینک کوتاه

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس مطرح کرد:

پتروشیمی ممسنی را هر چه سریعتر احداث کنید

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت : از وزارت نفت می خواهم ضمن وفای عهد خود در جلسه مشترک مجمع نمایندگان فارس ، رئیس مجلس و وزیر نفت در روند احداث پتروشیمی ممسنی تسریع نماید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل خانه ملت، نوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با بیان اینکه طی دو سال گذشته به رقم تلاش های شبانه روزی که برای رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه خود داشته ام، گفت : اما به دلیل مشکلات اقتصادی موجود که از دو علت ضعف مدیریت و تحریم ها ناشی می‌شود کمترین گره ای از مشکلات مردم باز نشده است.

او تصریح کرد: انتظار می‌رود اکنون که بارقه امیدی برای حل مسائل و مشکلات کشور به وجود آمده وزارت راه، مسکن و شهرسازی در خصوص جاده های شهرستان های ممسنی و رستم خصوصا جاده های قائمیه ، بابا میدان اقدام عملی جدی صورت دهد.

شفیعی افزود : این جاده تنها 30 کیلومتر است که وزارت راه به رقم سوانح دلخراشی که در این مسیر اتفاق ا فتاده گام عملی موثری در این باره انجام نداده است همچنین انتظار می‌رود وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به صدور مجوز برای کارخانه سیمان ممسنی اقدام لازم را به عمل آورد چرا که هیچ تاسیسات صنعتی مهمی در دو شهرستان ممسنی و رستم وجود ندارد و این کارخانه تنها امید مردم این دو شهرستان در حوزه صنعت است.

نماینده مردم در مجلس نهم تاکیید کرد : انتظار می رود وزارت صنعت ، معدن و تجارت خود مسئولیت اداره کارخانه قند ممسنی که به دلیل واگذاری غیر اصولی آن به بخش خصوصی تعطیل شده را بر عهده گیرد چرا که بیش از 300 خانواده از وجود این کارخانه امرار معاش می‌کنند از سویی دیگر از وزارت نفت می‌خواهم ضمن وفای عهد خود در جلسه مشترک مجمع نمایندگان فارس ، رئیس مجلس و وزیر نفت در روند احداث پتروشیمی ممسنی تسریع نماید.

نوذر شفیعی خاطر نشان کرد : باید گفت که در طرح اولیه قرار بود خوراک این پتروشیمی از خط غرب تامین شود و اگر چنین شود راه اندازی این پتروشیمی به سهولت امکان پذیر است اما از وزارت جهاد کشاورزی گلایه دارم و احساس می‌کنم که این وزارتخانه در اوج رکود و بی تفاوتی خود در قبال بخش کشاورزی به سر می‌برد به عنوان مثال ابتکار این وزارتخانه در مقابل صیفی جات مردم بسیار ضعیف بود به گونه ای که این ضعف مدیریت باعث خسارات بسیار به کشاورزان به ویژه هندوانه کاران ممسنی و رستم گردید، امیدوارم که دولت و این وزارتخانه با پرداخت خسارت اعتبار خود را نزد کشاورزان باز یابند.

شفیعی تصریح کرد: همچنین از وزارت ورزش بسیار گلایه مندم که چرا امر خطیر ورزش در استان فارس را رها کرده و مانع از فراهم شدن زمینه مساعد برای رشد استعدادهای ورزشی جوانان شده است، طبق اطلاعات موجود فارس هم اکنون در همه رشته های ورزشی مردانه به جز ووشو سکوت کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به وزیر کار ،‌تعاون و امور اجتماعی گفت: در هنگام اخذ رای اعتماد از شما به عنوان وزیری با دیدگاه استراتژیک نام برده شده اما متاسفانه از قافله دولت عقب مانده اید و درمانگاه تامین اجتماعی ممسنی در پیچ و خم بروکراسی این وزارتخانه معطل مانده است اما از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر ابتکار عمل های خوب در حوزه بهداشت ودرمان که انقلاب بزرگی در خدمت رسانی به مردم را به وجود آورد تشکر می‌کنیم.

شفیعی ادامه داد: از رئیس جمهور و هیات دولت تقاضا دارم ضمن سفر به استان فارس از شهرستان های ممسنی و رستم که محروم ترین شهرستان های استان فارس می‌باشند دیدار کنند و در رفع محرومیت های این دو شهرستان بکوشند. همچنین از ستاد اجرایی فرمان امام می‌خواهم در برنامه های توسعه ای خود توجه بیشتری به رفع محرومیت در شهرستان های ممسنی و رستم نمایند و انتظار می‌رود آرمانهای امام که همانا رسیدگی به وضع محرومیت بیشتر در برنامه های این ستاد خودنمایی کند.

او بیان کرد: از وزارت امور خارجه به دلیل پیشبرد منطقی دیپلماسی هسته ای تشکر می‌کنم و انتظار می رود نیروهای سیاسی داخلی در شرایط حساس فعلی از این تیم که رسالت سنگینی به عهده دارند حمایت کنند