کدخبر: ۱۰۱۷۸۱ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

زاینده رود خشک شده دلیل استیضاح وزیر نیرو

مدیر عامل آبفای کشور گفت: استیضاح وزیر نیرو ربطی به آب شهری اصفهان ندارد و موضوع انتقال آب مطرح است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه درخواست استیضاح وزیر نیرو از سوی نمایندگان اصفهان ربطی به آب شهری ندارد گفت: متاسفانه در دولت قبل اقدام عجولانه‌یی انجام و آب سد خالی شد اما امسال به گونه‌یی مدیریت می‌کنیم که کلیه ذی‌نفعان از آب در اصفهان بهره ببرند.

او با اشاره به اینکه آب زاینده‌رود را مدیریت می‌کنیم تا پایداری استمرار آبرسانی به اصفهان را داشته باشیم، گفت: در تلاشیم که تابستان و پاییز را مدیریت کرده و بدون مشکل پشت سر بگذاریم. در حال حاضر براساس برنامه‌یی که داریم از آبرسانی اصفهان بزرگ برای تامین آب اصفهان و 33 شهر دیگر استفاده و کارها را مدیریت می‌کنیم. مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه دو تا سه متر مکعب آب از رودخانه منتقل می‌شود گفت: حفر 7-6 حلقه چاه در دستور کار شرکت قرار دارد که برای بخش عمده‌یی از آنها قرارداد منعقد شده و در حال تجهیز هستند. تاکید زیادی به مدیریت مصرف داشته‌ایم که خوشبختانه ثمرات خوبی داشت و اقدامات لازم برای گذر از تابستان و پاییز در اصفهان انجام می‌شود.

 مدیر عامل آبفای کشور در پایان در مورد صحبت‌های نمایندگان نسبت به بی آبی اصفهان، خاطرنشان کرد: استیضاح وزیر نیرو ربطی به آب شهری اصفهان ندارد و موضوع انتقال آب مطرح است.