کدخبر: ۱۰۱۸۳۶ لینک کوتاه

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

کرمان قطب فولاد کشور می شود

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه به زودی کرمان به قطب فولاد کشور تبدیل می شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان کرمان به یک کارگاه بزرگ صنعتی تبدیل شده است.

 به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی شامگاه شنبه در جمع روحانیون و طلاب استان، اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر اقدامات اقتصادی مناسبی از سوی دولت انجام شده که در شرایط نتیجه بخش بودن مذاکرات هسته‌ای، افزایش رشد اقتصادی کشور دور از ذهن نیست.
 
او با بیان اینکه ایران امروز توانسته به قدرت بازدارندگی در عرصه نظامی دست یابد، افزود: انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک کشورمان به قدرت بازدارندگی در عرصه اقتصادی نیز برسد.
 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی کشور نیازمند وحدت است، گفت: باید با دوری جستن از مسائل سیاسی به دنبال حل مشکلات کشور بود.
 
پورابراهیمی با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی در عرصه‌های علمی به جایگاه‌های مناسبی در سطح بین‌الملل دست یافته است، تصریح کرد: در ابتدای انقلاب برای تامین نیازهای پزشکی کشور به ناچار از دکترهای هندی استفاده می‌کردیم، اما امروز ایران به یکی از مراکز مهم درمانی منطقه تبدیل شده و هر ساله پذیرای بسیاری از توریست‌های درمانی از کشورهای مجاور و خاورمیانه هستیم.
 
او با بیان اینکه دانشمندان و پژوهشگران کشورمان توانسته‌اند با کنار زدن کشورهای ترکیه و عربستان رتبه نخست علم و فن‌آوری منطقه را به دست آورند، اظهار کرد: باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری به دنبال تولید علم در کشور بود تا وابستگی اقتصادی ایران از سوی نفت به سوی اقتصاد دانش بنیان هدایت شود.
 
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از خام فروشی محصولات صنعتی کشور گفت: باید با ایجاد کارخانجات مختلف علاوه بر اشتغالزایی، مانع از خروج ثروت‌های ملی از کشور شد.
 
پورابراهیمی با تقدیر از نگاه اقتصادی استاندار کرمان افزود: وجود چنین مدیرانی در استان یک فرصت است تا برای ارتقاء اقتصادی این خطه قدم برداشت.
 
او با تاکید بر اینکه در حال حاضر استان کرمان از استان‌های پیشگام کشور در عقد تفاهم‌نامه‌های اقتصادی استان است، بیان کرد: از سه ماه آینده در هر فصل یک طرح یک میلیون تنی فولاد در استان کرمان افتتاح می‌شود تا در فاز نخست میزان تولید فولاد کرمان به 6 تا 7 میلیون تن در سال برسد.
 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه به زودی کرمان به قطب فولاد کشور تبدیل می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر استان کرمان به یک کارگاه بزرگ صنعتی تبدیل شده است.