کدخبر: ۱۰۱۹۵۶ لینک کوتاه

معاون اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر ریاست جمهوری مطرح کرد:

نهاوندیان در تهران ماندنی است

معاون اطلاع رسانی و ارتباطات دفتر ریاست جمهوری در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت که خبر اعزام نهاوندیان برای نمایندگی در سازمان ملل از اساس دروغ است.

به گزارش اقتصاد نیوز، خیلی زود ادعای خبرگزاری بلومبرگ در رابطه با معرفی نهاوندیان به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تکذیب شد.
بعد از گذشت یک روز از انتشار این خبر توسط خبرگزای بلومبرگ و همچنین انتشار گسترده آن در شبکه های اجتماعی و دیگر خبرگزاری های داخلی، در آخر پرویز اسماعیلی، معاون اطلاع‌رسانی و ارتباطات دفتر ریاست جمهوری در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک نوشت که چنین خبری از اساس دروغ است. او در ادامه پست فیس بوکی خود می نویسد: قبلا نماینده مورد نظر جمهوری اسلامی ایران معرفی شده و تاکنون تصمیم تازه‌یی در این خصوص گرفته نشده است. اصل این خبر را بنده، دکتر نهاوندیان و سخنگوی وزارت خارجه در مصاحبه‌هایی تکذیب کردیم، اما علاقه برخی دوستان به انتقال رییس دفتر رییس‌جمهوری به نیویورک کماکان ادامه دارد. از روی دلسوزی است دیگر. مصاحبه‌هایی هم انجام شد و حتی افرادی، فراتر از اینکه ایشان را «شایسته‌ترین فرد برای اعزام به امریکا» دانستند، پیشاپیش به ارزیابی کارنامه‌شان در نمایندگی ایران در سازمان ملل نیز پرداختند. این اشتیاق البته به رسانه‌های آن طرف آب مثل بلومبرگ هم نشت کرده. دو دیپلمات شورای امنیت و یک دیپلمات اروپایی هم که خواستار افشای نام خود نشده‌اند، معلوم نیست از کجا فهمیده‌اند که «روحانی در حال بررسی معرفی محمد نهاوندیان برای سفیری ایران در سازمان ملل است.» او در ادامه نوشته است : «ظاهرا تب برخی رفتارهای رسانه‌یی و البته غیر حرفه‌یی در ایران، به فراتر از مرزها هم سرایت کرده. در سایت‌ها و نشریات کمتر حرفه‌یی خودمان زیاد دیده‌ایم که علم غیب هم دارند و از جلسات برگزار نشده خبر می‌دهند و جالب‌تر اینکه متن مکالمات انجام نشده بین دو نفر را هم می‌دانند (مثل جلسه آقای ناطق نوری با دکتر نهاوندیان و انتقاد شدید از عملکرد دولت و تهدید به عدم حمایت)؛ یا از نامه هشدار مرجع عالیقدری به رییس‌جمهور خبر می‌دهند که نه تنها دفتر معظم‌له و دفتر رییس‌جمهور خبری از این موضوع ندارند، بلکه ایشان همین چند هفته پیش در بیاناتی از رویکرد دولت، تقدیر و توصیه‌هایی نیز به مسوولان اجرایی فرمودند. البته از این دست موارد که به برخی‌ها «الهام» می‌شود و به جماعتی نمی‌شود، زیاد است.» این واکنش و تاکید اسماعیلی بر اینکه «تصمیم تازه‌یی در این خصوص گرفته نشده» و همچنین اشاره به تکذیب اصل خبر توسط خود محمد نهاوندیان نشان می‌دهد که اصولا چنین موضوعی باید از اصل منتفی باشد.

با این‌حال هنوز تکلیف نماینده ایران در سازمان ملل مشخص نیست. این در حالی است که تا برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، کمتر از دوماه باقی مانده است.