کدخبر: ۱۰۲۴۶۴ لینک کوتاه

درخواست از ایران برای تسلیح فلسطینی ها

سازمان بسیج مستضعفین درخواست کرده که لایحه کمک به تسلیح مردم فلسطین توسط دولت به مجلس ایران تقدیم شود و وزیر اقتصاد گفته است: حق مردم فلسطین است که در این جنگ نابرابر برای دفاع از خود مسلح باشند.

به گزارش اقتصاد نیوز، علی طیب‌نیا،‌ وزیر اقتصاد و امور دارایی دولت یازدهم نیز مانند دیگر مسئولین نظام در راهپیمایی روز قدس شرکت کرد و ضمن قدردانی و تشکر از حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی، گفت:حق مردم فلسطین است که در این جنگ نابرابر برای دفاع از خود مسلح باشند.

همچنین سازمان بسیج مستضعفین نیز در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس بیان کرده است که از دولت انتظار دارد در اجرای تدابیر مقام معظم ولایت مبنی بر تسلیح کرانه باختری مانند غزه، لایحه کمک به تسلیح مردم این منطقه را در پاسخ به پاداش 225 میلیون دلاری آمریکا به اسرائیل غاصب را با فوریت تمام به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

پیش تر نیز حسین سبحانی‌نیا، عضو هئیت رئسه مجلس در جلسه صحن علنی مجلس در یکم مرداد ماه گفته بود: نمایندگان مجلس از یک روز تا یک ماه از حقوق خود را برای تأمین دارو و درمان و غذای مجروحان غزه اختصاص داده‌اند.

همچنین علی لاریجانی، رئیس مجلس نیز در گفت‌و‌گو با العالم با بیان اینکه ایران در گذشته نیاز مقاومت فلسطین به فناوری تولید سلاح را برطرف کرده است، گفته بود: حمایت‌های اصولی ملت و دولت ایران از مبارزات مشروع ملت و مقاومت فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد.

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه در رابطه با تاخیر در ارسال کمک‌های ایران به مردم غزه به ایرنا گفته است: این کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه در انتظار همکاری دولت مصر است و متاسفانه به دلیل مسایل فنی و اداری به تاخیر افتاده است.