کدخبر: ۱۰۳۰۶۰ لینک کوتاه

رئیس سازمان بسیح مستضعفین مطرح کرد:

۳ برابر شدن جنایت ها در ۷ سال اخیر

سردار نقدی گفت:جرم و جنایت در ایران در هفت سال گذشته به دلیل افزایش استفاده از ماهواره سه برابر شده است.

به گزارش «اقتصادنیوز»، سردار محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیح مستضعفین با اظهار تاسف از اینکه برخی اخبار و تحلیل‌های خود را از رسانه‌های «بیگانه» می‌گیرند٬ گفته براساس فتوای آیت‌الله خمینی شنیدن اخبار «رادیو‌های بیگانه حرام» است.
آن طور که رسا گزارش داده٬ سردار نقدی در جمع هیأت عاشقان ولایت شهرستان بابل این مطلب را بیان کرده و گفته است جرم و جنایت در ایران در هفت سال گذشته به دلیل افزایش استفاده از ماهواره سه برابر شده است.
وی همچنین افزود: «۸۰ درصد طلاق‌ها و گسست در خانواده‌ها به خاطر مواد مخدر و استفاده از شبکه‌های ماهواره است.»
به گفته فرمانده سازمان بسیج در حال حاضر ۱۶۲ شبکه ماهوارهٔ فارسی زبان در حال فعالیت هستند که اغلب برنامه‌های آنها «فساد و ابتذال برای از بین بردن ایمان» است.
نقدی اضافه کرد: «دشمنان با تهیه برنامه‌های سرگرمی مانند آشپزی، برنامه‌ها کودکان و فیلم به دنبال از بین بردن حریم‌های اخلاقی هستند تا موجب فروپاشی از درون جامعه را فراهم کنند.»
این فرمانده بسیج همچنین گفته «تنها پنج درصد استفاده‌کنندگان از شبکه‌های ماهواره‌ای» دنبال مسائل علمی بوده و ۹۵ درصد دیگر روزانه چهار ساعت بیننده سایر برنامه‌های ماهواره هستند.
نقدی در بخش دیگری از سخنان خود از بی‌توجهی‌ها در اجرای «اقتصاد مقاومتی» در کشور انتقاد کرده و اظهار کرده «ترویج استفاده از کالاهای خارجی مغایر با اقتصاد مقاومتی» است.

سردار نقدی به رکود در اقتصاد داخلی به خصوص در عرصه کشاورزی و صنعت اشاره کرد و گفت: در حالی که در فصل برداشت خرما هستیم هنوز ده هزار تن خرما از سال گذشته در دست کشاورزان مانده است و می‌توان با تغییر عادت غذایی بخشی از این مشکلات را کاهش داد.
 
وی تصریح کرد: اگر به جای  استفاده از شکلات در پروازهای هوایی خرما داده شود دو هزار تن خرما مصرف می‌‌شود یا می‌توان برای تهیه کلوچه به جای نارگیل وارداتی از خرمای داخلی استفاده کرد.
نقدی همچنین گفته «می‌توان برای تهیه کلوچه به جای نارگیل وارداتی از خرمای داخلی استفاده کرد.»

محمدرضا نقدی روز گذشته نیز در همایش «فعالان تولید در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی» گفته بود «با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی باید جلوی واردات سالانه ۶۰۰ هزار تن کود شیمیایی گرفته شود و برای جبران کود از ظرفیت تولیدات داخل کشور استفاده برد‌.»