کدخبر: ۱۱۴۳۱۱ لینک کوتاه

ظریف: اراده سیاسی طرف مقابل همیشه مشکل داشته است / موگرینی: سخت مشغول کار هستیم

محمد جواد ظریف عصر چهارشنبه به وقت لوزان در جمع خبرنگاران گفت: پیشرفت مذاکرات بستگی به اراده سیاسی دارد و اراده سیاسی طرف مقابل همیشه مشکل داشته است.

وزیر امور خارجه ایران که عصر چهارشنبه در محوطه هتل بوریواژ همراه با اعضای تیم مذاکره کننده ایران در حال پیاده روی بود، در پاسخ به سوالی درباره حل دو مورد اختلافی گفت: کارها به این دلیل که به جزییات راه حل ها رسیده، بسیار دشوار است. امیدواریم پیشرفت حاصل شود. هنوز گفت و گو ها ادامه دارد و الان همزمان بین چندین هیات باید گفت و گوها انجام شود.

ظریف اظهار داشت: در حال حاضر مذاکرات بین دو هیات در جریان نیست بلکه چندین هیات با نگرانی ها و نگرش های مختلف با هم در حال مذاکره هستند از این رو کارها مقداری پیچیده تر است. این پیچیدگی هم در بحث توافق بین ایران و 1+5 و هم در داخل 1+5 وجود دارد.

وی درباره نبود سه وزیر خارجه در نشست 1+5 هم گفت: برخی از مسوولان و وزیران غربی نیاز داشتند برای مسایل داخلی خود به کشورشان بازگردند. در صورتی که نیاز باشد بازمی گردند. البته مدیران و معاونان سیاسی همه کشورها حضور دارند.

موگرینی: سخت مشغول کار هستیم
در همین حال، فدریکا موگرینی هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپادر صفحه توییتر خود نوشت: سخت مشغول کار بر روی یک توافق هستیم؛ یک توافق خوب.

منبع: ایرنا