کدخبر: ۱۳۸۵۹۷ لینک کوتاه

سخنگوی وزارت کشور خبر داد

۳۳ میلیون رای شمرده شد/ اعلام نخستین نتایج رسمی

در حالی که سخنگوی وزارت کشور از شمارش ۳۳ میلیون رای تا ساعت ۹ صبح شنبه خبر داده، نخستین نتایج رسمی شمارش آرا در برخی شهرستان‌ها نیز اعلام شده است.

به گزارش اقتصادنیوز، حسینعلی امیری، قائم مقام وزیر کشور وسخنگوی این وزارتخانه، صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: حدود 55میلیون واجد شرایط در انتخابات داشتیم که تاکنون حدود 33 میلیون رای شمارش شده است. اما با توجه به تمام نشدن شمارش آرا این آمار قطعی نخواهد بود.

وی افزود: مرحله بعدی بررسی صحت انتخابات در حوزه های انتخابیه کشور است که توسط شورای نگهبان انجام می شود.

اولین نتایج شمارش  آرا
بر اساس اطلاعیه‌های ستاد انتخابات کشور اولین نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس دهم نیز اعلام شد. 

بر پایه گزارش ایسنا، در حوزه‌های انتخابیه‌ای که شمارش آرای آن‌ها به پایان رسیده است افراد زیر حائز اکثریت آرا شدند:

لنجان: محسن کوهکن ریزی از مجموع 113 هزار 819 رای ماخوذه صحیح با کسب 38 هزار و 177 رای حائز اکثریت آراء شد.

خواف و رشتخوار: محمود نگهبان سلامی از مجموع 113 هزار 357رای ماخوذه صحیح با کسب 44 هزار و 379 رای حائز اکثریت آراء شد.

صومعه سرا: کاظم دلوخش اباتری از مجموع 83 هزار و 45 را یبا کسب 35 هزار و 906 رای حائز اکثریت آراء شد.

مراغه و عجب شیر: مهدی دواتگری و محمد علی حسین‌زاده از مجوع 142 هزار و 55 رای ماخوذه صحیح با کسب به ترتیب 29 هزار و 66 و 26 هزار و 512 به مرحله دوم راه یافتند.

خمینی شهر: محمد جواد ابطحی از مجموع 105 هزار 771 رای ماخوذه صحیح با کسب 45 هزار و 514 رای حائز اکثریت آراء شد.

لارستان، خنج و گراش: جمشید جعفر پور از مجموع 113 هزار و 716 رای ماخوذه با کسب 38 هزار و 766 رای حائز اکثریت آراء شد.

ملایر: محمد کاظمی از مجموع 133 هزار و 582 رای ماخوذه با کسب 45 هزار و 282 رای حائز اکثریت آراء شد.

شوش: سید راضی نوری از مجموع 90963 آرای صحیح مأخوذه با کسب 37764 رأی حائز اکثریت آراء شد.

مبارکه: زهرا سعیدی مبارکه از مجموع 66345 آرای صحیح مأخوذه با کسب 20463 رأی حائز اکثریت آراء شد.

شاهین شهر و میمه و برخوار: حسینعلی حاجی دلیگانی از مجموع 116885 آرای صحیح مأخوذه با کسب 60411 رأی

گلپایگان و خوانسار: علی بختیار از مجموع 52651 آرای صحیح مأخوذه با کسب 14371 رأی حائز اکثریت آراء شد.

مهاباد: جلال محمودزاده از مجموع 85796 آرای صحیح مأخوذه با کسب 46856 رأی حائز اکثریت آراء شد.

گرمسار و آرادان: غلامرضا کاتب از مجموع 44943 آرای صحیح مأخوذه با کسب 23668 رأی حائز اکثریت آراء شد.

دهلران ، دره شهر، آبدانان و بدره: شادمهر کاظم زاده و علی محمد احمدی از مجموع 102492 آرای صحیح مأخوذه به ترتیب با کسب 25522 و 22749 رأی به مرحله دوم راه یافتند.

سلماس: رسول جلایر سر نقی و شهروز برزگر کاشانی از مجموع 98 هزار و 858 رای ماخوذه صحیح بترتیب با 18 هزار و 321 و 16 هزار و 463 به مرحله دوم راه یافتند.

آستانه اشرفیه: محمد حسین قربانی از مجموع 54 هزار 574 رای ماخوذه صحیح با 19 هزار و 311 رای حائز اکثریت آراء شد.

طوالش، رضوان‌شهر و ماسال: محمود شکری از مجموع 182 هزار 594 رای ماخوذه صحیح با 48 هزار و 866 رای حائز اکثریت آراء شد.

رزن: حسن لطفی و عطاء الله سلطانی صبور از مجموع 63 هزار و 820 رای ماخوذه صحیح با کسب 15 هزار و 13 و 14 هزار 899 رای به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

مرند و جلفا: کریم شافعی و محمد حسن نژاد از مجموع158 و 324 رای ماخوذه صحیح بترتیب29 هزار و 672 و 29 هزار و 63 رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند.

بهار و کبودرآهنگ: محمد علی پورمختار از مجموع 142 هزار و 366 رای ماخوذه صحیح 39 هزار 725 رای کسب کرد و حائز اکثریت آراء شد.

اقلید: سید حسین افضلی از مجموع 55 هزار و 972 رای ماخوذه صحیح 20 هزار و 883 رای را کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بیجار: حمدالله کریمی از مجموع 48 هزار 654 رای ماخوذه 15 هزار و 919 را کسب و حائز اکثریت آراء شد.

قروه و دهکلان: علی محمد مرادی از مجموع 97 هزار و 25 رای ماخوذه صحیح 39 هزار و 32 رای را کسب و حائز اکثریت آراء شد.

دامغان: ابوالفضل حسن بیگی از مجموع 49 هزار و 402 رای ماخوذه صحیح 17 هزار و 244 رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بروجن: خدیجه ربیعی فرا دنبه و علی نادری فرد از مجموع 64 هزار و 162 رای ماخوذه صحیح بترتیب 14 هزار 642 و 10 هزار و 108 رای کسب و به مرحله دوم راه یافتند.

ساوه و زرندیه: شهلا میر گلو بیات و محمد رضا منصوری از مجموع 122 هزار 624 رای ماخوذه صحیح بترتیب 23 هزار 881 و 22 هزار 762 رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند.

خرمشهر: عبدالله سامری از مجموع 60 هزار و 541 رای ماخوذه صحیح 19هزار 318 رای کسب و حائز اکثریت آراء شد.

بندر لنگه بستک و پارسیان: خالد زمزم نژاد و احمد جباری از مجموع 124 هزار و 342 رای ماخوذه صحیح بترتیب 29 هزار و 799 و 29 و 150 هزار رای را کسب و به مرحله دوم راه یافتند.

گرمی: سید حمایت میرزاده از مجموع 47 هزار و 803 رای ماخوذه صحیح 21 هزار و 399 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

مریوان و سرو آباد: منصور مرادی و امید کریمیان از مجموع 84 هزار و 925 رای ماخوذه صحیح بترتیب 15 هزار و 815 و 12 هزار و 819 رای کسب و به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

اردستان: سید صادق طباطبایی نژاد از مجموع 30 هزار و 75 رای ماخوذه صحیح 16 هزار و 100 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

دشتی و تنگستان: سید کمال‌الدین شهریاری از مجموع 85 هزار و 16 رای ماخوذه صحیح 54 هزار و 208 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

دشت آزادگان و هویزه: قاسم ساعدی از مجموع 68 هزار و 53 رای ماخوذه 20 هزار و 643 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

زرند و کوهبنان: حسین امیری خامکانی از مجموع 79 هزار و 89 رای ماخوذه 35 هزار و 691 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

نائین،خور و بیابانک: عباس‌علیپور بافرانی از مجموع 39 هزار و 529 رای ماخوذه صحیح 11 هزار و 154رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

سیرجان و بردسیر: شهباز حسن پور بیگلری از مجموع 144 هزار و 701 رای ماخوذه صحیح 54 هزار و 970 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

قائنات و زیرکوه: فرهاد فلاحتی از مجموع 87 هزار و 687 رای ماخوذه صحیح 30 هزار و 12 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

تویسرکان: محمد مهدی مفتح از مجموع 54 هزار و 436 رای ماخوذه صحیح 39 هزار و 623 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

شهربابک: علی اسدی از مجموع 45 هزار و 66 رای ماخوذه صحیح 16 هزار و 956 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

کلیبر، خداآفرین و هوران: قلی الله قلی‌زاده از مجموع 63 هزار و 480 رای ماخوذه صحیح 36 هزار و 936 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

تفرش، آشتیان و فراهان: محمد حسینی از مجموع 48 هزار و 463 رای ماخوذه صحیح 13 هزار و 42 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.

نطنز و قمصر: مرتضی صفاری نطنزی از مجموع 37 هزار و 644 رای ماخوذه صحیح 9 هزار و 842 رای کسب و حائز اکثریت آرا شد.