کدخبر: ۱۳۸۵۹۹ لینک کوتاه

در کاخ سعدآباد صورت گرفت

استقبال رسمی روحانی از رئیس‌جمهور سوئیس

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد تهران از «یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور کنفدراسیون سوئیس به طور رسمی استقبال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در مراسم استقبال رسمی از رئيس جمهور سوئیس، پس از نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سوئیس، روسای جمهور دو کشور از يگان تشريفات سان ديدند و سپس هیأت‌های عالی‌رتبه همراه را به یکدیگر معرفی کردند.

ديدار روساي جمهوری اسلامی ايران و جمهوری کنفدراسیون سوئیس و حضور در نشست هيات هاي عالي رتبه و امضاي اسناد همكاري ميان مقامات دو كشور از جمله برنامه‌هاي سفر رسمي اشنایدر آمان به تهران است که از شب گذشته وارد ایران شده است.

توسعه و تعمیق مناسبات دو جانبه‌، منطقه‌ای و بین‌المللی و ارتقای سطح همکاری‌های مشترک در حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجاری قضایی و فرهنگی میان تهران و برن، از جمله اهداف سفر سه روزه رئیس جمهور سوئیس به جمهوری اسلامی ایران است.

روسای جمهور دو کشور بلافاصله پس از استقبال رسمی، وارد محل دیدار دوجانبه شده تا راههای گسترش روابط دو کشور در عرصه های مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد بررسی قرار دهند.