کدخبر: ۱۴۲۶۲۳ لینک کوتاه

وزیرکار در پیش خطبه های نماز جمعه تهران:

صندوق تامین اجتماعی را پاک می‌کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه های جدید دولت برای جامعه کارگری کشور گفت: صندوق تامین اجتماعی را تبدیل به صندوقی پاک و در خدمت بازنشستگان می کنیم و همه کارگران حاشیه ای را مشمول خدمات درمانی خواهیم کرد.

علی ربیعی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته تهران خارج کردن صندوق تامین اجتماعی ازصندوقی که تنها حقوق پرداخت کند را یکی دیگر از برنامه‌های امسال وزارت متبوع خود دانست وتصریح کرد: صندوق تامین اجتماعی را تبدیل به صندوقی پاک و در خدمت بازنشستگان و زندگی شایسته برای آنان خواهیم کرد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر از گسترش طرح درمان به حاشیه ها و حاشیه نشین ها در امسال داد و افزود: همه کارگران حاشیه ای را مشمول خدمات درمانی خواهیم کرد.

وی خبر از بیمه شدن بیش از 10 میلیون نفر از جامعه کارگری در بخش رفاهی آنان تاکنون داد و گفت: این کارگران به صورت غیررسمی بوده اند که تحت پوشش قرار گرفته اند و این روند با جدیت بیشتر ادامه خواهد یافت.

او اقتصادمقاومتی را داروی بی بدیل برای رسیدن به جامعه تولید گرا دانست که تفاوت آنها ارزشمند شدن نیروی کار در این جامعه خواهد بود و گفت:هرکه داده و ارزش بیشتری برارزش افزوده جامعه اضافه کند و در تولید ملی نقش بیشتری داشته باشد محترم تر خواهدبود چه از طریق فکر و چه از راه بازو خود باید بیشتر ارج داشته باشد نه صاحبان پول هایی که مشحص نیست از کجا امده است.

ربیعی با انتقاد از کسانی که بدون زحمت صاحب ثروت شده و هنگامی که می خواهند یارانه آنها را قطع کنند فریادشان بلند می شود و دو قورت و نیمشان باقی است افزود: درجامعه تولید گرا احساس مسوولیت افزایش یافته و حمایت از تولید داخلی بیشتر خواهد بود.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار مدیریت کالاهای وارداتی شد و بر تولید گرا شدن جامعه تاکید کرد تا جامعه به تعالی برسد.

ربیعی با بیان اینکه امروز با تدابیر صورت گرفته توسط دولت شاهد ثبات اقتصادی هستیم که اقتصاد در آن پیش بینی پذیر شده است خاطرنشان کرد: دیگر کسی در صف ارز و سکه نمی ایستد و سیاست مهار تورم نشان داده که سیاست موفقی بوده است.

وی به کاهش هرساله تاثیرگذاری ارز خارجی بربودجه اشاره کرد و بیان داشت: سخت کوشی به همراه عقلانیت و مدارا برای حل مسایل ایران درکنار همه ایرانیان شعار دولت است.

منبع: تسنیم