کدخبر: ۱۴۳۰۴۷ لینک کوتاه

چراغ سبز بانک‌های اروپایی برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران

سرپرست مدیریت سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که طی ماههای گذشته بسیاری از بانکهای معروف اروپایی تمایل خود را برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران مطابق شرایط این شرکت با ارسال نامه هایی اعلام کرده اند، گفت: در این میان شرکتهای آلمانی و کره ای جدیت بیشتری دارند.

حسین علیمراد با بیان این که با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) فضای بسیار مناسبی برای حضور دوباره شرکتها و کشورهای دارنده منابع مالی و فناوری ایجاد شده است، گفت: هم اکنون از دید شرکتهای خارجی صنعت پتروشیمی ایران مزیتهای زیادی از جمله دسترسی به خوراک و آبهای آزاد دارد.

وی تصریح کرد: شرایط هم اکنون به گونه ای است که سرمایه گذاران خارجی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران می خواهند که هر چه زودتر برنامه ها و فرصتهای سرمایه گذاری موجود در این صنعت را به آنها ارائه کنند تا از دیگر سرمایه گذاران برای حضور در ایران جا نمانند، زیرا آنها می دانند که ایران با همه ظرفیتهایی که دارد محدودیتهای خاصی در زمینه خوراک و زمین مورد نیاز دارد.

سرپرست مدیریت سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: طی ماههای گذشته بسیاری از بانکهای معروف اروپایی تمایل خود را برای سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران با شرایط شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ارسال نامه هایی اعلام کرده اند.

وی با تاکید بر این که با وجود اجرای اصل ٤٤ و خصوصی سازی در صنعت پتروشیمی همچنان شرکت ملی صنایع پتروشیمی پای ثابت مذاکرات با شرکتهای خارجی است، گفت: در طول بر گذاری نمایشگاه بیست و یکم نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی فرصت خوبی است تا با نمایندگان شرکتها و نهادهای مالی مذاکرات رو در رو داشته باشیم.

منبع:شانا