کدخبر: ۱۴۳۰۵۰ لینک کوتاه

رایزنی سفیر ایران و مقام بلندپایه نفتی فیلیپین برای توسعه همکاری

&#۰۳۹;پدرو آکوئینو، مدیر عامل شرکت نفت فیلیپین در دیدار با محمد تنهایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مانیل خواستار توسعه همکاری با کشورمان در بخش انرژی شد.

تارنمای شرکت انرژی فیلیپین روز پنجشنبه اعلام کرد سفیر ایران در مانیل نیز در این دیدار از تمایل تهران برای همکاری با این شرکت در بخش‌هایی از قبیل حفاری، اکتشاف، تولید و دیگر حوزه‌های انرژی شامل تجارت محصولات پتروشیمی خبر داد.

این مقام شرکت نفت فیلیپین و سفیر ایران با توجه به لغو تحریم‌های یک جانبه غرب علیه کشورمان خواستار توسعه روابط تجاری بین دو کشور شدند.

این دیپلمات ارشد ایرانی در این دیدار همچنین اظهار امیدواری کرد با لغو تحریم‌ها روابط ایران و فیلیپین در بخش‌های مختلف از جمله بخش نفت و گاز بیش از پیش توسعه یابد.
شرکت ملی نفت فیلیپین سال ۱۹۷۳ به منظور عرضه نفت تاسیس و راه اندازی شد. از آن زمان به بعد منشور این شرکت چندین بار اصلاح شده تا بتواند در بخش اکتشاف، حفاری و توسعه منابع مختلف انرژی فعالیت کند.

مدیر عامل شرکت نفت فیلیپین اردیبهشت ماه سال گذشته نیز اعلام کرده بود پیشنهاداتی را برای توسعه چاه‌های نفت و گاز ایران دریافت کرده و در حال بررسی فرصت‌های موجود برای سرمایه گذاری در ایران است.

وی گفته بود: ما در حال مذاکره با شرکای احتمالی برای ساخت تاسیسات مایع سازی «ال. ان. جی» در ساحل و فراساحل در ایران و ساخت پایانه‌های دریافت «ال. ان. جی»، مجتمع گازسازی مجدد و یک نیروگاه برق در فیلیپین هستیم.

منبع:ایرنا