کدخبر: ۱۴۳۱۶۷ لینک کوتاه

ایده دیگر دولت برای چابهار/این بار فولادسازان کره‌ای‌ به چابهار می‌روند

پس از مطرح شدن طرح راه‌اندازی قطب سوم خودروسازی کشور در چابهار این بار اکبر ترکان از احداث واحد فولادسازی توسط کره‌ای‌ها در این منطقه خبر داده است.

به گزارش اقتصادنیوز، تیر ماه سال 93 بود که اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد از طرحی برای راه‌اندازی قطب سوم خودروسازی کشور در چابهار خبر داده بود.

ترکان گفته بود: قرار است در آینده‌ای نزدیک یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های تولید خودرو در آسیا در مناطق آزاد چابهار تاسیس شود.

در همین حال هرچند هنوز آن طرح به نتیجه نرسیده اما امروز این مقام مسوول از احداث فولاد‌سازی توسط کره‌ای‌ها در چابهار خبر داد.

آن طور که ایسنا گزارش داده، اکبر ترکان با اشاره به دیدار اخیر خود با هیات تجاری کره گفت: هیات کره‌ای مربوط به یک شرکت فولادساز معروف به نام «پوسکو» بودند که عمده مذاکرات آنها بر روی موضوعات فولادی بود.

او افزود:پیشنهاد اصلی آنها برای همکاری فولادی با ایران احداث یک کارخانه فولاد در منطقه آزاد چابهار بود که با توجه به شرایط زیرساختی و منطقه‌ای این منطقه و موافقت مقامات ایرانی موافقت‌نامه‌ای در این باره به امضا رسید.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان این‌که دو پروژه جانبی دیگر در خلال ساخت این کارخانه تولید وجود دارد، اظهار کرد: کره‌ای‌ها در نظر دارند با احداث یک نیروگاه ضمن تامین برق کارخانه فولاد خود اقدام به فروش برق به شبکه سراسری نیز بکنند که در این باره موافق‌نامه‌، احداث نیروگاه و قرار‌داد خرید برق را نیز با وزارت نیرو امضاء کردند.