کدخبر: ۱۴۳۱۸۰ لینک کوتاه

هشدار نسبت به وقوع رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در اکثر نقاط کشور

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای نسبت به بارش باران، در برخی نقاط به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در جنوب غرب، دامنه‌های البرز و زاگرس، شمال شرق و شرق کشور طی سه روز آینده در کشور هشدار داد.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، نقشه‌های پیش‌یابی عددی گذر سامانه بارشی را در بعدازظهر و اوایل شب روزهای شنبه تا دوشنبه نشان می‌دهد. انتظار می‌رود این سامانه موجب بارش باران، در برخی نقاط به شکل رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در جنوب غرب، دامنه‌های البرز و زاگرس، شمال شرق و شرق کشور طی این مدت شود. براین اساس وضعیت مناطق ذکر شده به شرح زیر خواهد بود:

روز شنبه ۹۵/۲/۱۸ : رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در شرق کرمانشاه، ایلام، مرکزی، تهران، البرز، قزوین، ارتفاعات کرمان و شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی. بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در لرستان، جنوب همدان و شمال خوزستان. وزش باد شدید جنوبی در اردبیل و پاره‌ای نقاط گیلان.

روز یکشنبه ۹۵/۲/۱۹ : رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در همدان، مرکزی، نیمه غربی اصفهان، تهران، البرز، قزوین، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان. بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان و شمال سمنان.

روز دوشنبه ۹۵/۲/۲۰ : رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در اصفهان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، یزد، ارتفاعات کرمان، جنوب خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب فارس. بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها در خراسان رضوی و شمال سمنان.

وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت در این شرایط بویژه در مناطق کوهستانی و دره‌های پر شیب بسیار است، توصیه می‌شود برای جلوگیری ازبرخورد صاعقه و کاهش خسارات احتیاط لازم بعمل آورده شود.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی