کدخبر: ۱۴۳۵۸۹ لینک کوتاه

هشدار فرماندار نسبت به شور شدن چاه‌های آب قائم‌شهر

فرماندار قائم‌شهر گفت: به علت وجود چاه‌های غیرمجاز تعدادی از چاه‌های قائم‌شهر به ماسه‌دهی رسیدند و برخی در حال شور شدن هستند.

منطقه مازندران، مهدی محمدی در جلسه هم‌اندیشی توسعه شهرستان قائم شهر، اظهار کرد: باید با سورتینگ‌داران متخلف و بدون پروانه که تعدادشان چندین برابر سورتینگ‌داران دارای مجوز است، برخورد جدی شود تا صادرات مرکبات مرغوب از این شهرستان صورت گیرد.

وی با اشاره به دو سد آیت‌الله صالحی‌مازندرانی و برنجستانک تصریح کرد: شهرستان قائم‌شهر بیشترین بهره‌برداری را از این دو سد دارد اما به علت عدم لایروبی، حجم آب‌گیری بسیار کم شده و تکمیل انهار آنها نیز به پایان نرسیده که نیازمند پیگیری جدی است.

فرماندار قائم‌شهر در حوضه منابع آبی شهرستان تصریح کرد: به علت حفر چاه‌های غیرمجاز، بخش عمده‌ای از چاه‌های قائم شهر به ماسه دهی رسیدند و یا در حال شور شدن هستند.

وی با بیان اینکه با ادامه این روند مازندران کویر می‌شود، تصریح کرد: باید از آب بندان‌ها و کانال‌های زیرمجموعه سدهای موجود استفاده بهینه شود.

محمدی افزود: قائم‌شهر به علت قدمت لوله‌کشی بیشترین رتبه را در هدر رفت آب دارد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

فرماندار قائم‌شهر حاشیه رودخانه تلار در کنار نمایشگاه بین‌المللی قائم‌شهر، پارک جنگلی تلار در مسیر جاده نظامی و تپه باستانی گردگوی در منطقه سمنادشت را از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان عنوان کرد و گفت: با سرمایه‌گذاری در این مناطق جذب گردشگر در قائم‌شهر رونق می‌گیرد.

منبع: ایسنا