کدخبر: ۱۴۵۹۶۱ لینک کوتاه

مقام مطلع در بنیاد مستضعفان خبر داد:

کارخانه تولید کاشی ایرانا تعطیل نمی‌شود

مسایل زیست محیطی در تهران و همچنین سیاست محرومیت زدایی در شهرستان های دور افتاده، سبب شده تا کارخانه تولید کاشی ایرانا از تهران به یک منطقه محروم منتقل شود.

تا چندی پیش درباره این واحد تولیدی که در کیلومتر 12 جاده مخصوص کرج قرار دارد، اخباری درباره تعدیل کارکنان آن منتشر و گفته شده بود که تعطیل خواهد شد.

در این رابطه یک مقام مطلع در بنیاد مستضعفان ضمن تکذیب تعطیلی این واحد تولیدی، از انتقال این کارخانه به یک منطقه محروم در یکی از استان ها خبر داد و گفت: از این طریق میزان اشتغالزایی را در این مناطق افزایش می دهد تا افراد زیادی نیز از شغل پایدار برخوردار شوند.

این مقام مطلع در بنیاد مستضعفان با بیان اینکه قرار گرفتن این کارخانه در محدوده شهری تهران، مشکلات زیست محیطی به وجود آورده است، گفت: به همین منظور با انتقال این کارخانه به یک منطقه محروم و خرید تجیهزات مدرن، قرار است تولید کاشی و سرامیک همچنان ادامه یابد.

او درباره وضعیت کارگران این کارخانه نیز گفت: از آنجا که انتقال کارگران این کارخانه به منطقه محروم سختی های خاص خود را داشت لذا با تصویب مسوولان بنیاد مستضعفان، به کارگرانی که از این کارخانه بازخرید شدن 45 روز حق سنوات پرداخت شده و تعدادی نیز طبق حکم دیوان عدالت اداری بازنشسته شدند.

به گفته وی، یک ماه از سنوات کارگران این کارخانه به صورت نقدی پرداخت شده و 15 روز دیگر از حق سنوات آنها با ارائه چک مدت دار پس از فروش محصولات موجود در انبار این کارخانه، به آنها پرداخت خواهد شد.

این مقام مطلع اظهارداشت: در این کارخانه همچنان تعدادی از پرسنل قدیمی و نگهبان حضور دارند و شرکت درصدد است با پُر شدن سنوات این افراد، این عده نیز پس از یکی و یا دوسال دیگر، بازنشسته شوند.

منبع: ایرنا