کدخبر: ۱۴۵۹۹۶ لینک کوتاه

در جلسه هیات وزیران صورت گرفت

تصویب آیین‌نامه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی

هیات دولت در جلسه صبح امروز خود آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در جلسه صبح امروز کابینه که به ریاست حسن روحانی برگزار شد، هیأت وزیران با بررسی گزارش وزارت دفاع در خصوص اهم برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در راستای اطفای حریق هوایی در عرصه‌های طبیعی کشور و نیز معرفی طرح جامع اطفای حریق در این عرصه‌ها شامل مراحل پیشگیری از حریق، کشف و شناسایی، اطفای حریق و عملیات بعد از اطفا، رسیدگی به آن را به ستاد مدیریت بحران محول کرد.

در این جلسه وزارت دفاع گزارش داد که تعریف و ایجاد پل ارتباطی برای اطلاع‌رسانی از حوادث آتش‌سوزی و اقدام به موقع برای اعزام بالگرد، انجام عملیات اطفاء حریق هوایی در سال 94، آماده‌سازی هواپیمای ایلوشین با ظرفیت پاشش آب به میزان 40 تن، طراحی و ساخت مخازن و بسکت‌های ویژه بالگرد و هواپیما، تعریف سامانه پایش و هشدار با استفاده از پهباد و حسگرهای استقراری و هماهنگی برای تأمین و نصب این اقلام در مناطق هدف، برنامه‌ریزی آموزش خلبانان و تیم‌های ویژه اطفاء حریق هوایی، پیش‌بینی و تعریف سامانه هدایت خلبان در حین عملیات جهت تشخیص دقیق آتش و قابلیت عملیات اطفاء در شب که به تدریج روی بالگردها و هواپیما نصب خواهد شد، از اهم اقدامات وزارت دفاع در موضوع اطفاء حریق بوده است.

هیات دولت همچنین در این جلسه آیین‌نامه نحوه واگذاری اسناد خزانه اسلامی به طلبکاران غیردولتی را به تصویب رساند. در آیین‌نامه مذکور، نحوه انتشار اسناد خزانه اسلامی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن و نیز کیفیت داد و ستد آنها و نیز چگونگی پرداخت مطالبات پیمانکاران و اشخاص حقیق و حقوقی طرف حساب مشخص شده است.

با تصویب دولت، مبلغ پنجاه و یک هزار و دویست و چهل و هفت میلیارد و دویست و پانزده میلیون ریال از بدهی صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بانک کشاورزی تا پایان سال 1393، به عنوان بدهی دولت به بانک کشاورزی منظور می‌شود.

لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی و عضویت در اتحادیه آن، از دیگر موضوعاتی بود که در جلسه امروز تصویب شد. این کنوانسیون در راستای اهمیت و لزوم ایجاد نظام مؤثر حمایت از ارقام گیاهی در کشورهای متعاهد و یکسان‌سازی فرآیند ثبت ارقام جدید گیاهی در کشورهای عضو فعالیت می‌کند.