کدخبر: ۱۴۷۳۳۱ لینک کوتاه

واحدهای غیرمجاز عرضه‌کننده برندهای خارجی پلمب می‌شوند

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک به عرضه کنندگان پوشاک با برند خارجی بدون مجوز هشدار پلمب داد.

ابوالقاسم آقاحسین شیرازی با اشاره شناسایی 400 واحد صنفی پوشاک عرضه کننده برندهای خارجی افزود: 300 واحد از این تعداد دارای برند تقلبی و غیرمجاز بوده که 200 واحد تاکنون پلمب شده است.

وی با اشاره به دریافت تعهدنامه از واحدهای پلمب شده برای جمع آوری تابلوهای برند خارجی تصریح کرد : مشخصات 100 واحد صنفی از 400 واحد شناسایی شده در سامانه مرکز امور اصناف ثبت شده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک با اشاره به فرصت سه ماهه واحد ثبت شده در سامانه مرکز امور اصناف برای دریافت مجوزهای لازم گفت: تاکنون 20 برند مجوز فعالیت دریافت کرده اند که بقیه واحدها نیز برای جلوگیری از پلمب ملزم به دریافت مجوز در مهلت تعیین شده هستند.

وی استفاده از حرف لاتین روی پوشاک و تابلوی واحدهای صنفی پوشاک را غیرمجاز دانست و ادامه داد: معضل صنف پوشاک ، برندهای خارجی غیرمجاز است که عوام فریبانه با نصب مارک بر روی پوشاک و استفاده از حروف لاتین در تابلوها، از جایگاه برندهای خارجی برای فروش اجناس بهره برداری می کنند.

شیرازی با اشاره به آگاه نبودن برخی تولید کنندگان داخلی از مفاهیم کلمات لاتین چاپ شده بر روی پوشاک افزود: همه واحدهای صنفی موظف به رعایت ضوابط ویترین ،‌ عرضه کالا و نحوه پوشش فروشندگان هستند.

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک گفت : بازرسان اتحادیه پوشاک با عرضه هر گونه کالایی که مروج فرهنگ غرب باشد ، برخورد قانونی می شود.

منبع:تسنیم