کدخبر: ۱۴۷۵۲۵ لینک کوتاه

تردد در محورهای مواصلاتی کشور ۱۵ درصد افزایش یافت

براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌های تردد شمار رفت و آمد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل از آن ۱۵ درصد افزایش یافت.

راه های کشور در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع اعلام شده،‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به‌ روال عادی در جریان است.
در شبانه ‌روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از یک هزار و 691 تردد شمار فعال درمحورهای برون‌ شهری ، اوج تردد بین ساعات 19 تا20 و کمترین تردد بین ساعات 4 تا 5 صبح انجام شده است.

در 24 ساعت گذشته آزاد راه کرج - تهران، آزاد راه قزوین - کرج، آزاد راه تهران - کرج، آزاد راه کرج - قزوین، آزاد راه زنجان- قزوین، آزاد راه قم - تهران، جاجرود - تهران، آزاد راه ساوه - تهران، پاکدشت - تهران و آزاد راه تهران - قم بیشترین تردد برون شهری را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این گزارش، محور رودان- بندرعباس (مسیررفت) ، واقع در استان هرمزگان تا اطلاع بعدی، بدلیل ریزش کوه مسیر مسدود و هدایت بار ترافیکی ازمسیر برگشت به صورت دوطرفه امکان پذیر است.

همچنین محور سی سخت - بیده ، واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد تا اطلاع بعدی، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده و کمربندی دهلران- اندیمشک، واقع در استان ایلام نیز تا اطلاع بعدی، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می شود.

محور اولنگ - شاهرود، واقع در استان های گلستان و سمنان تا اطلاع بعدی، بدلیل نبود ایمنی کافی مسدود شده است. آزاد راه تهران - ساوه، واقع در استان تهران تا 31 تیر 95 روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 7:00 تا 18 و روز چهارشنبه تا ساعت 14 هرهفته به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی بدلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت و حدفاصل اتوبان آزادگان تا پل رودشور، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

آزاد راه تهران - قم (حدفاصل عوارضی حرم تا پل فرودگاه امام خمینی (ره) )، واقع در استان تهران تا 31 تیر 1395، روزهای شنبه تا دوشنبه از ساعت 8:30 تا 18 و روز سه شنبه تا ساعت 12 و چهارشنبه هر هفته، به غیر از روزهای پنجشنبه ، جمعه و ایام تعطیلات رسمی بدلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصل در رفو‍ژ میانی، حدفاصل کیلومتر 0 تا 30 ، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

منبع: ایرنا