کدخبر: ۱۴۷۵۵۰ لینک کوتاه

مجری پروژه‌های اولویت‌دار معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری منصوب شد

وزیر نفت در حکمی، محمدرضا مقدم را به عنوان مجری پروژه های اولویت دار سال ٩٥ معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در برنامه ملی اقتصاد مقاومتی منصوب کرد.

بیژن زنگنه در حکمی خطاب به محمدرضا مقدم، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، وی را به عنوان مجری پروژه های اولویت دار سال ٩٥ این معاونت در برنامه ملی اقتصاد مقاومتی منصوب کرد.

متن حکم وزیر نفت به شرح زیر است:

«عطف به ابلاغیه «اولویتهای اقدامات صنعت نفت در سال ١٣٩٥» از سوی ستاد محترم فرماندهی اقتصاد مقاومتی (نامه شماره ٧٨٩٣ مورخ ٢٩/١/١٣٩٥ معاون اول محترم رئیس جمهور)، ضمن ابلاغ پروژه های زیر به عنوان اولویت سال ١٣٩٥ معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در برنامه ملی اقتصاد مقاومتی، جنابعالی به عنوان مجری این پروژه ها معرفی و منصوب می شوید.

با توجه به ضرورت ارائه عملکرد برنامه های مصوب مزبور به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطابق دستورالعمل صادر شده، مقتضی است ترتیبی اتخاذ کنید تا خلاصه عملکرد اقدامات مربوطه، هر ٢ هفته یکبار به معاونت برنامه ریزی ارسال شود.

١. پروژه «انتقال و توسعه فناوری بخش بالادست شامل بهبود تولید و ازدیاد برداشت (EOR/IOR) در ٢٠ میدان نفتی و گازی شامل ٥٢ مخزن با ٩ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی با هدف ایجاد بستر دانش بنیادین فناوری از طریق ارتباط با شرکتهای E&P در راستای انتقال و توسعه فناوری

٢. زیرپروژه «زمینه سازی انتقال فناوری از طریق شرکتهای اکتشاف و تولید (E&P) برای بخش بالادست و شرکتهای پیمانکار عمومی (GC) برای بخش پایین دست صنعت نفت با مشارکت شرکتهای معتبر بین المللی در قالب قراردادهای جدید نفتی (IPC)».

منبع: شانا