کدخبر: ۱۴۸۶۳۹ لینک کوتاه

روابط نفتی تهران - کلمبو احیا می شود

وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، سریلانکا را از شرکای خوب تجاری ایران در بخش نفت و پتروشیمی اعلام کرد و گفت: ایران علاقمند به توسعه همکاری ها با کشور سریلانکا است.

بیژن زنگنه پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار با چاندیما وراکودی وزیر توسعه منابع نفتی سریلانکا گفت: سریلانکا همیشه از شریکان خوب تجاری ایران در بخش نفت و محصولات پتروشیمی بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد با سفر وزیر توسعه منابع نفتی سریلانکا به تهران، روابط ٢ کشور که به دلیل اعمال تحریم ها دچار وقفه شده بود، دوباره احیا شود.

وزیر نفت با بیان این که ایران و سریلانکا در منطقه اقیانوس هند واقع شده اند و به طور طبیعی با یکدیگر پیوستگی دارند، گفت: ما می توانیم در حوزه های مختلفی با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

وی با اشاره به این که وزیر توسعه منابع نفتی سریلانکا قرار است فردا (دوشنبه، چهارم مردادماه) از تاسیسات گازی و پتروشیمی ایران در منطقه پارس جنوبی دیدن کند، اعلام کرد: پارس جنوبی مرکز صنایع گاز و پتروشیمی ایران است.

زنگنه با تاکید بر علاقمندی تهران به گسترش روابط با سریلانکا، گفت: مشکلاتی میان روابط دو کشور در زمان تحریمها به وجود آمد، اما امیدوارم با سفر وزیر توسعه منابع نفتی سریلانکا به تهران این مسایل حل و فصل شود.

منبع: شانا